• 14 Temmuz 2016, Perşembe

TİTREMEK

TİTREMEK

Bu günkü yazım da 1500 yıl tüm Avrasya’yı kat etmiş, bulunduğu coğrafyalara bir tarih ve vatan hediye etmiş, vicdanı ve adaleti ön plana alan bir milletin unutkanlığına bir ışık yakmak istiyorum.

“Türklere karşı yapılan başkaldırı anısına Müslümanlardan intikam zamanı gelmiştir.”

Ratko Mladic

Burada bahsedilen intikam 1389 1.kosava savaşının intikamıdır. Sırplardaki tarih bilincine dikkatinizi çekerim.

3 gün içerisinde silahsız 8372 sivil insan işkencelerle öldürüldü. Üzerinden 21 yıl geçmiş olmasına rağmen sadece bu yıl 409 yeni cesede ulaşıldı; en küçüğü 10 aylıktı.

Birleşmiş Milletlere emanet edilmiş olan bu insanlar anlaşma masasında teferruattan ibaretti. Yalnızca bir avuç insan soykırımdan kaçabilmişti. İnsan olmaları hiçbir şey ifade etmedi. Sağcı solcu olmaları, dini düşünceleri de bir şey ifade etmiyordu. Kamyon kasasında elleri bağlı yatan Boşnaklarla Sırp askerler arasındaki bir konuşma dehşeti algılıya bilmemizi sağlayacaktır.

“Ne oldu titriyor musun? Kokarcalar pislik gibi kokuyorsunuz. Siz bunu çok önceden hak ettiniz. Kasadan aşağı inin. Uslu davranan iki kişiyi bırakacağız, deyip hepsini kurşuna diziyorlar.”

Titrediniz mi? Kuzu gibi durdunuz belki ölmem diye? Koku nerden geliyordu anladınız mı?

Biz vicdanlı bir milletiz ama unutmayalım etrafımız öyle değil. Unutmayalım, oydaşalım. Amacımız asabiyet olsun korunmak için. İnsanlığın ortak mirasını Katkı sağlayan bir millet olarak savunma içgüdülerimizi kaybetmeyelim. Çünkü medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar.

Saygılarımla

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 10/1 Sağanak yağışlı