• 14 Aralık 2018, Cuma

SİYASİ BORSA

Hizmet yarışında en önde olması gereken siyasi kurumsal yapı, bugünlerde seçmenin iradesine ipotek koymayla meşgul. Orası benim şurası senin. Sen bana burayı verirsen bende sana burayı veririm! Peki seçmen iradesi ne kadar önemli?

Seçmen korku oyunlarıyla kutuplaştırılarak düşüncesi konsolide edilmeye çalışılıyor. Oysa toplumun refahtan aldığı pay azaldıkça biliniyor ki halkın başka konularla oyalanması mecburi bir hal almakta. İşte biz olmazsak Türkiye yok olur teraneleri, biteriz, bölünürüz hamasetleri bu yüzdendir.

Başarısızlıklarının üstünü örten bir bahaneler zinciri ki, Maalesef Türk siyasal hayatı bu kutuplaşma ve korku kültürü üzerinden toplumu dizayn etmeye çalışmaktadır. Böylece oylar belirgin bir gösterge üzerinden paylaşılacak ve toplumsal fakirlik kalıcı hale gelecektir. Toplum zenginlikten alacağı pay yerine, hamasetten alacağı haz üzerine bir yaşam sürmeye başlamaktadır. Geleceğe dönük korkular ve hayaller bugünün ıskalanmasına neden oluyor.

İşte böylece seçimler siyasi bir borsa gibi alınıp satılan bir halde devinmekte. Toplumsal irade siyasilerin tekelinde bir koz gibi kullanılmakta. Peki bu siyasi borsada halk ne kazanıyor? Fakirliğin sürdürülmesinden başka! Halkın iradesinin üzerinde dönen bu paylaşıma yine halkın iradesine sahip çıkması en büyük cevap olacaktır. Bu cevap güçlü bir şekilde verilirse eğer siyaset kurumunda büyük değişimler meydana geleceğine inanıyorum. Böylece siyaset polemikten sıyrılarak esas işlevi olan hizmet üretmeye dönecektir. Buda zenginleşmemizin önündeki tüm engellerin kalkmasını sağlayacak en önemli unsurdur. Bu kadar hayal yeter artık gerçek zamanı !!! 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.