• 18 Ağustos 2017, Cuma

DOĞUM GÜNÜM

‘’Bir avuç toprak, birazda suyum ben neyimle övüneyim, işte buyum ben’’ Yunus Emre

17 Ağustos doğum günüm 42 yaşını tamamladık. Kendimi ve düşüncelerimi çek ettiğim zamanları yaşıyorum. Öyle ya insanın en önemli tanığı yine kendisi değil midir? Bir yıl boyunca CENNET Aydın ‘da güzel şeyler yaşadım ve güzel insanlar tanıdım. Olgunlaşma yolunda bir yıl daha dersler aldım. Şu sözün bunu iyi anlattığını düşünüyorum; ‘’Tanrı size istediğiniz insanları değil, ihtiyacınız olan insanları verir. Öyle ki bu insanlar size yardım edecek, sizi incitecek, sizi mutlu edecek, sizi sevecek ve olmanız gereken insan olmanızı sağlayacaktır.’’ Bu aldığınız dersler tecrübenizi arttırarak özgüvenimizi yükseltirken, egolarımızı azaltacaktır. Tüm yaşananlarla beraber insan kendini okumalı ve hatta yargılamalı diye düşünüyorum. Ne bulunduğumuz konumun üstünde, nede altında kendini görmeden, tüm bu hayatı yaşarken sahip olduklarımızın tadını çıkararak mutlu olmamız gerektiğini düşünüyorum. Hayatın ruhun olgunlaşması olduğunu düşünürsek eğer, hiçbir şeye şaşırmamak ve insanları yargılamadan ve suçlamadan, olması gerekenlerin olduğunu bilerek yaşayabilmeli insan. Tüm bunların farkında olmalı kişi, Kendisinin, hayatın, olayların gidişatın farkına varmalı ki yaşadığı zamanların bir anlamı olsun.

Farkındalığınız ve farklılığınız iyilik olsun ki kimsenin kimseye fayda ya da zarar veremeyeceğinin, bu güç ve kudretin insana ait bir özellik olmadığını anlayarak yaşayalım. İşte bu özellik haddini bilmektir. Tüm bu hal sınırlarımızı ifade eder. Aile olarak sınırlarımız, mesleki olarak sınırlarımız, insani olarak sınırlarımız kişiliğimizi ortaya koyar. Herkes kendi koyduğu sınırlarda hareket edecektir. Unutmayalım ki asalet asla tesadüf değildir.

‘’Bizler ziyaretçileriz; Bu zamana, bu yere geldik geçiyoruz. Görevimiz ise incelemek, öğrenmek, büyümek ve sevmek… Sonra evimize döneceğiz.’’

Saygılarımla.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu