• 21 Temmuz 2017, Cuma

KARŞIDIR

Anadolu o büyük ve müthiş medeniyetlerin beşiği, bin yıldır Türk kültürüyle yoğrularak insanlığın ortak mirasına katkılar sağlamış ve sağlamakta. Bu kadar yoğun siyasi gündem içinde esasında bu toprakların farkında olması gereken genlerine işlemiş insanlığı ve vicdanı, acıları içine atarak bin yıl bölgenin istikrarını sağlamıştır. Bu bölgeye bir vatan ve tarih hediye etmiş, engin hoş görüsüyle dilleri ve kültürleri korumuş ve geliştirmiş hatta kendi kültürünü olgunlaştırmakta kullanmış bir medeniyet yaratmıştır  ANADOLU…

 

Yaşadığı tüm sıkıntıları kimseye yansıtmadan türkülerine, ağıtlarına, şiirlerine akıtmıştır. Karacaoğlan, yunus ve benzeri bu çığlığın seslendirenleri olabilirler.

 

Anadolu insanı makamı mevkisi ne olursa olsun asaletinin gereğini tarihten gelen serveti olan kültürü türküleri koruyan, yaşayan, yaşatandır.

Hepimiz bu Anadolu topraklarının ortak cevherlerini ve vicdanını taşıdığımızı unutmayalım. Aynı medeniyetin çocuklarıyız. Bu kadar çatışma bizi biz yapan değerleri ve bizden yardım bekleyenleri zarara uğratmaktan öte bir sonuç vermez. Şunu unutmayalım bizim medeniyet muhabbetimiz candan ileri ve karşı kelimesi bizim için karşılıklı muhabbetimizi ifade eder. MUHABBET KARŞI KARŞIDIR bu medeniyetin çocuklarına hatırlatmak istedim!

Sözlerime KARACAOĞLAN’dan bir çığlıkla son vermek istiyorum

Bizim pencereler yele karşıdır

Muhabbet dediğin karşı karşıdır

Girebilsen şu sinemde neler var

Gülüp oynadığım ele karşıdır

Sabahın seheri günden ileri

Ben kimi sevmişim senden ileri

Ziyaret olmuşsun kurban istersin

Kurban bulamadım CANDAN İLERİ

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 9 Parçalı bulutlu
Yarın: 15/12 Sağanak yağışlı