• 23 Şubat 2018, Cuma

TÜRK MİLLİ DEVLETİ

Bölgemizde yaşanan bu olaylardan sonra problemlerin çözümü silahlarla sağlanacakmış gibi duruyor. Türkiye’nin bölgemizde sağlam durabilmesi güçlü bir silahlı kuvvetlere, güçlü bir devlete ve sarsılmaz bir millet olarak birlik ve beraberlik içinde bulunmamıza bağlıdır. Özellikle Suriye iç savaşının başlaması ile Türkiye belli dengeler içinde değişime uğratılması için bölge planlarının sahibi olan ABD tarafından yönlendirilmeye çalışılmış, içerde bürokratik sınıf yardımıyla milli devletin intiharı sağlanmaya çalışılmıştı. Türk milli devletinin intiharı Ergenekon süreçleri ile tasfiye edilen milli kuvvetlerin yerine ABD’ci kadroları öne çıkarma çalışmaları sayesinde gerçekleştirilmeye uğraşılmıştı. Milli devletin intiharı şu an engellenerek Türkiye kurucu ilkelerine geri döndürülmüştür. Etnik gruplara bölünmeye çalışılan, federatif bir sisteme çekilen Türkiye son anda yapılan mücadeleler ile ayağa kalkmış ve yapılan tüm bu planların çöpe gönderilmesi sağlanmıştır. Türk kahramanlarına Ergenekon süreçleri zarfında intihar eden bir Türk subayına ‘’galiba koku aldınız koca fareler nereye’’ diye bağıran Türk düşmanlarına millet gereken cevabı vermiştir.

Amerikan işgalinin 1 Mart teskeresinden sonra ikinci kere engellenmesini sağlayan bu mücadele PKK, FETÖ ayağı ile yere gömülmüş gözüküyor. Bugün uzunca bir yol alınmasına rağmen bu mücadele uzun sürebilir. Dikkatli ve metanetli olmakta fayda olduğunu düşünüyorum. Biz tarafız Atatürk ‘den, Türk milli üniter devletten yana tarafız.

Türkiye’nin artık yeni Türkiye söylemlerini yok etmesiyle beraber normalleşme sürecine girmesi, OHAL den bir an önce olağan hale dönmesi önemlidir. Cemaat yapılanmaları tarafından bozulan hukuk devleti, milli devlet yapılanması içinde tekrar kurgulanarak devreye alınmasına ihtiyaç vardır. Hukuk devleti milli devlet olmakla gerçekleşebilecek bir saiktir. Bugün milli devlet korunmuş, onun ana ayağını oluşturacak hukuk devletinin de devreye sokulmasına ihtiyaç olduğu açıktır. Hukukun cemaatlerden ve şeyhlerden arındırılmış bir halde devreye girdirilmesi daha güçlü bir devletin de anahtarını oluşturacaktır. Önümüzdeki süreçlerin atlatılabilmesi milli birliğimizin, güçlü kurumlarımızın olmasına bağımlıdır. Yaşasın milli ve hukuktan yana Türk devleti. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
13 / 7 Açık
Yarın: 15/7 Çok bulutlu