• 26 Ocak 2018, Cuma

PLANLAR ÇÖPE

Belki de bir tünelden geçtiğimizden son gelişmeleri iyi değerlendiremeyebiliriz. Yenidünya düzeni içinde Batının yüzyıllık hayalleri ve planları hiç değişmemiştir. Bölgenin sömürülmeye devam edebilmesi ve uyanışının ertelenmesi adına 100 yıl önce yakın doğu konfederasyonu olan bu planın bugün yürürlükteki adı Büyük Ortadoğu planı revizyonlarla devam etmektedir. Plandaki Yakındoğu yerine kullanılan Ortadoğu adı Amerikan ambalajını öne çıkarmaktaydı. Amerika’nın gülümseyen yüzü altında hangi hain planlar yer alıyordur. Medeniyetler ittifakı ya da çatışması teorileri bölgenin parçalanarak kuvvetinin alt edilmesi adına çalışmalardı. Türkiye bu planların anahtarı rolünde kullanılmak adına birçok görüşmelere sahne olmuştur. 2002 ile 2012 yılları arasında gelip gidenlerin haddi hesabı yoktu. Barak Obama başkan seçildiğinde ikinci ziyaretini Türkiye ‘ye yapmayı planlamış, birçok batılı ülke lideri ile körfez ülkeleri Türkiye’den çıkmaz olmuşlardı. Bu geliş gidişler arasında hangi konuşmalar yapılmış ve Türkiye’ye neler dikte edilmişti. Bugün hepsini anlamış durumdayız. Kıbrıs, Fener Patrikhanesinin Ekümenik sayılması, Ermeni planlarının dikte edilmesi, Güneydoğu sorunlarıyla ilgili planlar, Suriye, Irak, İran ile ilgili planlarda Türkiye’den neler istenmişti bugün hepsini görüyor ve anlıyoruz.

AB. Fonlarıyla kamuoyu yaratılmaya çalışılarak tüm bu planlara destek çıkılıyordu. Örneklerden birisi TESEV adında sözüm ona sivil toplum örgütü tarafından yapılan ‘’PKK bölgedeki halkın ta kendisidir’’ sözü çok çarpıcıdır. Şu ortaya çıkmıştır ki bu planların gerçekleştirilmesi adına yapılan tüm bu çalışmalar yalnızca sivil toplum örgütleriyle sınırlı kalmamış, devletin içine odaklanarak kendine sivil ve askeri bir bürokraside yaratmış.

Türkiye’nin federatif bir devlete dönüşmesi, Suriye’nin kuzeyinde bir PKK Devletinin kurulması, Suudilerle kurulacak bir İslam ordusuyla İran ‘la savaşa girilerek bölgenin mezhepsel çözülmesi bu planlardan bazılarıydı ki bu planlar uygulanabilseydi bugünkü haliyle Türk devletinin son nefesi olacaktı. Sevr’in yeniden canlandırılarak Milli bir devletten zayıflatılmış yeni Osmanlıcılık hareketleri emperyalistlerin ana planını yaratmaktadır. Türkiye’ deki taşeronları da bugün tasfiye edilen sivil ve askeri bürokrasidir.

Bugün Türk devleti son yapılan hareketlerle bu planlara karşı cevabını vermekte, Türk haklıda bunun tam yanında durmaktadır.

Tam bağımsızlığın ortadan kaldırılarak ekonomik ve siyasi tam bağımlılık. Türkiye tüm bunlardan kuruluş ilkelerine dönerek kurtulmanın yolunu bulmuş gibi duruyor. Sözlerime Atatürk’ün bir sözüyle bitirmek istiyorum’’Ulusal mücadelemizin temeli tam bağımsızlıktır. Tam bağımsızlık ise mali bağımsızlıkla mümkündür.’’ 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu