OKUMAK VE ÜRETMEK

DOSTLAR ;

Geçen Haftadan tam rahatlayamamışım demek ki, bu hafta da ilk olarak okuma ile başlasam kendimi daha rahat hissederim,

Değerli okurlar,

Herkes Yazar, Oyuncu, Futbolcu, Şarkıcı, Şair, tanınan bir kişi, herkes lüks bir arabaya binmek istiyor, Lüks bir Avrupa tatili, Dahi bir Bilim Adamı, Zengin bir işadamı, emrinde on binlerce çalışanı olan Holding Patronu olmak istiyor. Yani herkes istiyor.

Ancak, bunun gereğini yapan yok. Ne kadar bekle ve görcü bir toplum olmuşuz, Bu sene güzel bir yağış olursa, bak gör nasıl kaldırırız tarladan malı….doğru ya yağmur yağdıramayacağımız için…Şu arsayı iyi fiyata satarsam….altıma şöyle sıfır en güzelinden bir araba çekicem….Şu bizim miras işi bir hallolmadı, bir çözülse, geniş büyük bahçeli bir ev alıcam, bahçesine şöyle en büyüğünden bir cip, bulvar da bir tur atmam yeter. Millet çatlar be çatlar…

Geçen haftada yazdığım gibi Cep Telefonu, Bilgisayar, Otomobil, Uçak, Televizyon hepsi dışarıda üretiliyor, en iyileri dışarıda üretiliyor. Birkaç gün önce bir TV kanalında, bir fabrika sahibinin bir makine alımı için yurt dışında araştırmasıyla başlıyor, hikaye….Makina pahalı, yurtdışındaki üreticiler çok para istiyor, milyon dolarlar…Bizim iş adamımız, başlıyor makine üzerinde çalışmaya, saatler, günler, aylar derken, hırsla makinanın aynısını yapıyor.

Yapılan ilk prototip makinanın projesi ile kapı kapı destek arıyor ve nihayetinde bir kuruluş destek olmaya karar veriyor. Dışarıdan Milyonlarca Dolar veya Euro harcanarak alınabilecek makine toplam 100 – 150 bin dolar civarında üretilerek iç piyasaya sürülmeye başlanıyor. Sonuçta o büyük paralar ülkemizde kalıyor ve kalacak.

Şimdi diyorsunuz ki ;

Kültür ve Sanat ağırlıklı yazılan bu köşe de ekonominin ne işi var. Değerli okuyucular, yukarıda belirttiğim gibi herkes bir şeyler istiyor ama iş üretime geldiğinde bahane, mazeret ve türlü hikayeler anlatmakta üstümüze yok… Artık üretim zamanı, bu da iyi, çalışkan ve zeki bir nesille olacak elbette…Biz den sonraki nesiller, sosyal medyanın getirdiği zamanı tüketme, kısacası harcama olgusunu bertaraf ederek, zamanı azami düzeyde kullanmayı bilmeliler…

Değerli Okurlar,

Artık bizim zamanımızdaki gibi çocuklar sokakta çok fazla oynayamıyor, ne sokak ne de oyun kaldı eskilerden, Bilgisayar oyunları daha cazip geliyor. Tabii ki her şey salonlara taşındı…spor bile hatta moda olduğu söylenebilir.

Gündüz okul, iş, kurs vs. de olan genç nesil, akşam telefon ve bilgisayar oyunları ile vakit geçiriyor. Dolayısıyla kendini geliştirme konusunda büyük sıkıntıları var.

İşte tamda bu noktada… D.O.S.T. (Deneme Oyuncuları Sanat Tiyatrosu) Bir misyon üstlendi…bırakın telefonları ve bilgisayar oyunlarını ; GERÇEK OYUN BURADA….GELİN BİRLİKTE OYNAYALIM.. Bu anlamda, her yaştan, her kesimden herkesi kültür ve sanatla birlikte okumaya ve eğitime davet ediyor…

OYUN BURDA – GELİN BİRLİKTE OYNAYALIM

dostoyunculari@gmail.com

Değerli Sanatseverler,

Aydın Efeler Belediye Tiyatrosu geçenlerde kendilerinin yazıp ve Arkın SELEK’ in yönettiği “İPLER KİMİN ELİNDE” adlı bir oyun sahnelediler….

Oyun gerek sahneleme, genç yaşlı sahne alan tüm oyuncuların yürekten oynamalarıyla, çok eğlenceliydi. Tiyatral açıdan, farklı teknikle sahnelenen oyun, tüm seyircilerin ilgisini çekti. Açıkçası Arkın SELEK ve ekibi gayet iyi çalışıyor. Bu gayretli ve sabah akşam süren uzun provalar, gelecekteki daha büyük başarılara işaret ediyor.

ALKIŞLARIMIZ SİZİNLE…

Bu haftalıkta bu kadar….Sevgiyle kalın…

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.