• 26 Mart 2018, Pazartesi

Gayrimenkul

İnsan tenini öğrendim; sonra tenin altında bir ruh bulunduğunu sonrada ruhun aslında tenin üstünde olduğunu öğrendim. Evreni öğrendim, sonra evreni aydınlatmanın yollarını öğrendim. Sonunda evreni aydınlatabilmek için önce çevreni aydınlatabilmek gerektiğini öğrendim.

Ne güzel söylemiş Mevlâna Muhammed Celaleddin Rumi.. Ben de bu günden itibaren Gayrimenkul sektörü alanında kendi bakış açımla doğrularımla güzel yazılar ve bilgiler vermeye başlayacağım sizlere.

Bu yazılarımda gerçek anlamda gayrimenkul ve emlâk piyasasını benim gözümden görüp okuyacaksınız. Yeri gelecek sizlere başka yazılar ve şiirler; güncel olayları da, haberleri de bu sayfamdan yazılarımla paylaşacağım...

Bugün Gayrimenkul sektörünün gerçek anlamı nedir? Ona bir göz atalım istiyorum. Gayrimenkul ya da taşınmaz Türkçeye Arapçadan, geçmiş olan bir kelimedir. Arapçadaki nakil taşımak sözcüğünden türemiştir. Olumsuzluk önekiyle taşınmazı mümkün olmayan, anlamına gelir. Bir eşya hukuku terimi olan gayrimenkul genellikle ekonomik bir terim olarak kullanılmaktadır. Arsa, arazi, bina, apartman, iş yeri, konut, villa, fabrika ve benzeri değerlerin genel adı olarak kullanılır. Peki kısaca anlamını da yazalım ki öğrenilsin. Genel tanımı itibari ile değeri ve niteliği değişime uğramaksızın bir yerden başka bir yere nakli mümkün olmayan mallara gayrimenkul adı verilir. Bu günkü yazımda kısaca gayrimenkulün tanımını yaptık sizlere.

Sevgi ile kalın. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
13 / 8 Sağanak yağışlı
Yarın: 12/4 Güneşli