• 26 Kasım 2018, Pazartesi

HAYATINI DEĞİŞTİREBİLECEĞİNİN FARKINDA MISIN?

Mira gayrimenkul olarak bu hafta ki yazıma olumlama yaparak başlamak istiyorum. Kendime güveniyorum. Hayatı seviyorum. Hayallerimi yaşama gücüm var. İstediğim her şeyi başarabilirim. Yapabileceğime inandığım her şeyi yaparım. Ben mucizelere inanıyorum. Harikulade, olağan üstü ve muhteşem yeteneklerim var.

Siz kendiniz için bu olumlamaları kendinize söylemez ve başkalarının size söylemesini beklerseniz belki de bir ömür boyu bunu bekliyor olacaksınız. Evet sabah erkenden kalktığınız da hayata gülümseyerek başlayın. Bu olumlamaları yapın ve hayatınızın nasıl değiştiğini seyredin.

Gün içinde ki olumsuz koşullar hayatımızı birçok yönden etkilemektedir. Maddi olanaklara sahip olmak gibi bir hırsı var insanoğlunun; bu hırslarından dolayı da yaşantısını ve bilmeden yaşamayı unutuyor.

Fazla her şeyde tamahkâr olmak, maddi manevi bir yıkımdır aslında. Günümüzde her şey para olmuş, arkadaşlık dostluk manevi değer yargıları para işin içine girdimi bozuluyor.

Düşünün bakalım bedeninizdeki sağlık mı önemli yoksa para mı?

Aileniz deki huzur mu önemli yoksa paramı?

Çocuklarınızın iyi bir eğitimi mi önemli yoksa para mı..?

Her şey paradan geçiyor dediğinizi duyar gibiyim...!!! Lakin ben aşırı kazanç sağlamak için çalışanlara sesleniyorum. Para ne kadar çok olursa derdi de o kadar çoktur. Usulü ile helalinden kazananlara tebrik ediyorum. İyi ki varsınız, diyorum. Demek ki toplum değişebilir diyorum. Bu değişimi ilimle yapın, çocuklarınızı okutarak yapın, değer vererek yapın. Kadın erkek ayırmadan yapın, dini alet etmeden yapın. Araştırıcı ve sorgulayıcı olun, kendinize değer verin. Her yaşayan insan değerlidir çünkü.

Biraz da gündemde olan konulara değinelim; gayrimenkul sektörü halen durgunluğunu yaşamakta. Devletin banka faiz oranlarını düşeceğini açıklaması da bir kar getirmiyor. Gözle görülür şekilde piyasada her sektörde bir durgunluk yaşanıyor.

Ekonominin bu seviyelerde yüksek olması alım güçlerini ister istemez düşürdü. Markete giden bir kişi normal ihtiyaçlarını alıp çıktığında en az 50 TL ile çıkıyor. Doların yükselmesi ile birçok firmalar anında zam yaptı giysi olsun elektronik olsun, yiyecek olsun alışveriş olsun her sektöre yansıdı.

Evet kimileri piyasada artış olmasından dolayı zamları yaptı; çünkü dolaylı olarak herkesi ilgilendiriyor. Peki şu an ne durumdayız bir ona bakalım. Maaşlar aynı Emekli maaşları aynı, yine işsizlik hat safha da, alım güçleri yine düşük; çünkü her 10 evden dokuzu kredi kartına mahkum insanlar yaşayabilmek için harcamaların bir çoğunu olmayan parayı harcayarak, yani bankalara borçlanarak yaşıyorlar. Bu acı bir gerçek, refah bir yaşantı yok maalesef anlatıldığı gibi.

Dul bayanlara hiç bir destek yok eğer çalışıyorsa.!!! Otizmli bir çocuğu olan aileye hiç bir destek yok!!! Eğer çocuğun üzerinde mal gözüküyorsa!!! Yaşlılara yardım yok üzerinde tarla gözüküyorsa. Boşanıyorsan çalışıyorsan devlet ne çocuğuna ne de sana para yardımı yapmadığı gibi baba maaşını da vermiyor, çünkü neden sen kazanıyorsun gözü ile bakıyor.. Peki bu insanlara para yetiyor mu, hayır yetmiyor; ne yapıyorlar yardımları alabilmek için alengilli yollara başvuruyorlar. Bunun sebepleri kim? Düşünün bakalım. Gazilere de belirli yardımlar yapılıyor ama gazi torunları hiç bir haklardan yararlanamıyor. Gelin bu toplumda bayan olarak konumunu ve yerini koyun şimdi. refah dediğiniz konumu koyun nereye oturtturacaksınız.! Aman bize ne deyip başınızı kuma gömmeye devam mı edeceksiniz? Tercih sizlerin. Bu acı gerçekleri herkes biliyor lakin tepki yok. Bekliyoruz. Bekleyince de tepkisi olmayan her şey rüzgârda savrulmaya hazırdır. Gelin menfaatleri çıkarları egoları bir yere koyalım ve bu memleket için neler yapabiliriz hep beraber buna bakalım... Tek başına bir şey olmaz demeyin unutmayın Mustafa Kemal Atatürk’te buna baş koyarken tek başına başladı. Yapabileceğimiz her bir adım ve yardım yeni umutlar yeni gelecek demektir. Piyasaları hep birlik olursak düzeltebiliriz. Bu memlekette Türk bayrağı altında yaşayan her kimse önce insandır. Değerlidir. Sen değişirsen herkes değişir. Bunu unutmayalım... Sevgi ile kalın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 8 Parçalı bulutlu
Yarın: 15/8 Parçalı bulutlu