• 1 Ocak 2018, Pazartesi

Belki farklı olur

Koca bir yılı bitirdik, dönüp geriye baktığınızda neler hatırlıyorsunuz, şu geçen bir yılda ülkemizde ve hayatınızda yaşananlarda?

 

Kendi hayatımdan bahsedecek olursam ben de şunlar var: Bol kahkaha, bol umut, çok dostluk, boş arkadaşlık, zamansız gitmeler, nedensiz dönmeler, gezmeler, sevmeler, bol ağlamalar ve sonunda yine kendine kalmalar.

 

Ülkemizde yaşananlarda hatırladıklarımı sayarsam da şunlar mevcut elimde: Fethi Sekin’in büyük bir katliamı önlemesi ve hayatını kaybetmesi, Evet Hayır Referandumu ve akabindeki Adalet Yürüyüşü, İyi Partinin kuruluşu (ben niye bu kadar siyasi olay hatırlıyorum yahu!), Kuyu köpek, polisin darp ettiği Kırgızistanlı kadın, kaynanasının telefonuna ByLock yükleyen kadın (bu yıl benim favorim budur bu arada), Reza Zarrab davası, gider ayakta Galatasaray, Fatih Terim ve bozdur bozdur harca asgari ücretimiz 1600 TL.

 

Oh maşallah koca bir yıldan yine “ulan resmen şansına yaşıyoruz” cümlesini haklı çıkartacak biçimde çıkmışız. Bize bu ülkede her sene sonunda “tamam çok şey yaşadınız ama yaşıyorsunuz hadi yine iyisiniz” diyerek ödül filan verilmeli. Valla bak. Kolay değil bu kadar acıyla, hırsla, düşmanlıkla yaşaması ama o umut hep var değil mi? “Belki bu sene her şey çok farklı olur, güzel şeyler olur be” umudu.

 

O zaman umudunu kaybetmeyenlere kocaman mutlu bir yıl dilerim. 2018 en çok istediğiniz şeyleri getirsin. Belki bu sene her şey çok farklı olur, güzel şeyler olur be. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
10 / 0 Az bulutlu
Yarın: 13/7 Aralıklı gökgürültülü yağış