• 5 Mart 2018, Pazartesi

Dünyayı başınıza yıkacaklar

Bu konuda yazmayacağım diye tembihlemiştim kendimi zira aklıma gelmesi bile midemi bulandırıyor. Ancak birkaç ayrı haberde aynı detay önüme gelince yazmam gerektiğini düşündüm.

 

Ülkemizde, kadına, çocuğa, hayvana hatta akla gelebilecek çeşitli eşyalara tecavüz ve şiddet vakaları malum. Artık herkes bunu biliyor, tecavüz oranları çok fazla ve insanlar çocuklarını bakkala bile göndermeye korkuyorlar. Nasıl korkmasınlar? İnsanın en yakınlarından bile başına neler geliyor.

 

Sanmayalım ki bu olaylar sadece bizim ülkemizde oluyor, biraz araştırır veya en azından haber okursanız dünyanın da ne kadar iğrenç bir yer haline geldiğini anlarsınız. Ben de geçenlerde bir haber okudum. Olay ABD’de geçiyor. ABD Olimpik jimnastik takımının eski doktoru olan Larry Nassar, tam 156 kadına taciz vakasından yargılanıyor. Bu kadınlar o zamanlar çocuk, o saygın biri. Çocuklar başlarına gelenleri ailelerine anlatıyor ve “yanlış anlamışsındır” cevabını alıyorlar! Düşünebiliyor musunuz? Çocuğunuz size başından geçen iğrenç bir olayı anlatıyor ve siz onu değil karşı tarafı savunuyorsunuz.

 

Gelelim Türkiye’ye. Çok değil bundan bir hafta önce İstanbul’da bir kreşte çocuklara uygulanan şiddet gözler önüne serildi. Zaten çocuklara yapılan muamele yeterince sinirimi zıplatmışken, hop ekrana gelen görüntüyle televizyonu tekmelemek istedim. Bir veli şöyle diyor, “Çocuğum bana sorduğumda ‘çorba makarna yedik’ diyordu. Öğretmenlere sorduğumda ‘yok gayet sağlıklı yemekler yiyorlar’ diyordu” Tahmin edin anne kime inanıyor? Çocuğunuz size başından geçen bir olayı anlatıyor ve siz onu değil karşı tarafı savunuyorsunuz.

 

Allah aşkına sizin canınızın bir parçası olan çocuklarınıza inanmamak nasıl bir aklın eseridir? Çocuktur uydurur diye bir şey yok efendim! Çocuğun hayal dünyası elbette geniştir ama dünya çiçeklerle donatılmıştır. Böyle iğrenç şeylerle değil! Çocuklar birçok şeyi abartabilir, hayal kurabilir ama bunları değil. O yüzden lütfen ama lütfen düşüp dizini yaralasa içinizin gittiği (en azından ben öyle düşünüyorum) çocuklarınıza inanın, başkalarına değil!

 

Yazımı Larry tarafından tacize uğrayan ve tacizi anlattığında ailesinin inanmadığı ancak büyüdüğünde kendi davasını kendi başlatan Kyle Stephens’ın mahkemedeki sözleriyle bitiriyorum: “Evet Larry. Buradayım. Sadece birilerine değil, herkese anlatmak için buradayım. Belki farkına varmışsındır. Küçük kızlar her zaman küçük kalmıyor. Büyüyor, güçlü kadınlara dönüşüyorlar ve dünyanı başına yıkmak için geri dönüyorlar.” Şimdinin o savunmasız çocukları elbet birgün dünyayı başınıza yıkacaklar! 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Aralıklı gökgürültülü yağış
Yarın: 11/2 Az bulutlu