• 12 Şubat 2018, Pazartesi

Mutluluktan uçamayanlar

Geçenlerde bir arkadaşım evlendi, düğünün ardından tabi ki düğün dedikodularına başladık. Kim ne giymiş, kim kiminle dans etmiş falan, klasik işte. Sonra birden arabanın arkasına yazdırdıkları yazıyı hatırladım ve sordum “Sahi hanginizin aklına geldi?” Yazıya bayılmıştım, “Mutluluktan uçamıyorsak Newton’a olan saygımızdan” yazıyordu. Damat kendisinin düşündüğünü ama ilk olarak internetten araba arkası yazılara baktıklarını söyledi.

 

İnternette gördükleri yazılardan birkaçı şöyle, “Rahat battı”, “Üzülmeyin kızlar bekar kardeşim var”, “Ne içirdiniz lan bana?” Ortamda birkaç kişiyiz tabi kızlı erkekli. Kızların hepsi dumur. Nasıl olmayalım? Bu nasıl bir bakış açısı. Evlilik sadece kadına mı evlilik, erkekler hiç mi istemiyor bu işi? Sevdiğin bir insanla ömür boyu yan yana olmayı istemek iğrenç bir şey mi de bu kadar iğrenç yazılar çıkmış ortaya.

 

Ha bir de işin şu boyutu var. Erkek evlenmek istemese aynı evde yaşamak istese mesela çapkındır yapar, erkek adamdır yapar. Kadının aynı şeyi yapmasını bırak aklından bile geçirmesi ne düşüncelere yol açar? Gerçekten yazık bu zihniyete. Ha unutmadan bu tür yazıları yazdıran beyler ve buna izin veren hanımlar siz birbirinizi sevmiyorsunuz sizinki tutsaklık. Gönül Newton’a olan saygısından uçamayanlardan yana. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.