• 15 Ocak 2018, Pazartesi

İstersek olur

Aydın’a ilk taşındığım zaman (yaklaşık 5 yıl önce) bu memleket bana çok küçük gelirdi. “Yapacak hiçbir şey yok” diye söylenip dururdum. Zamanla bu durumun benim kendimi dışarı atmamamdan kaynaklandığını fark ettim. Bir şekilde çevrem genişledi ve şimdi herkesi tanıyormuşum gibi geliyor. Bu biraz da Bulvar’dan kaynaklı sanırım, garanti 5 tanıdıkla karşılıyorsunuz.

 

Sonuç olarak Aydın eskisi gibi küçük gelmiyor, gelişiyor, büyüyor. Mesleğimden dolayı Aydınla ilgili yapılacak şeyleri sizlerden bir tık önce öğreniyorum, öğrendikçe de mutlu oluyorum. Son olarak Valimiz Yavuz Selim Köşger, Ayter alanına Termal Otel yapılacağını ve birkaç projeyi açıkladı. Mimar Sinan’daki alan için referandum yapıldı hafta boyunca. Eee Tekstil Alanına, anfi tiyatro, bisiklet ve koşu yolları, botanik havuz, çiçek bahçeleri, çocuk gelişim kulüpleri, çocuk oyun alanları, fuar alanı, gezi treni, macera parkı, otoparklar, piknik alanı, sanat atölyeleri, sergi salonları, splash su oyun alanı ve spor alanları yapılacağı da kamuoyunun bilgisine sunulmuştu.

 

Bana göre bunlar Aydın için sevindirici gelişmeler. Ancak şöyle bir durum var, Vali Köşger’in projeleri açıkladığı toplantıda bir gazeteci söz alarak şunları söyledi, “Bunlar uzun vadeli projeler, sizin görev süreniz tahmini 2-3 yıl. Bu projelerde o zamana kadar bitmez. Bu işler yarım kalacak gibi duruyor” Ne yazık ki sarf edilen bu sözler çok da haksız değil ama temennimiz bu projelerin bitirilmesinden yana. O zaman Bulvar’da 5 kişiyle karşılaşmayız da her projenin gerçekleştirdiği alanlarda ayrı ayrı birer ikişer kişiyle karşılaşırız belki.

 

Bu arada referandum da ben oyumu buz pateni kompleksinden yana kullandım. Meydandaki pist gibi bir şeyden bahsetmiyorum tabi ki. Sahi oranın anlamını kavrayabilen var mı ya? Ben daha hiç orada buz pateni yapabilen birini görmedim de! Çok yakınımızda İzmir Bornova’da yer alan tesis gibi bir örnekten bahsediyorum. Hatırlarsanız orada yetişen 12 yaşındaki Efe Çetiz, en yüksek teknik puan olan 23.03 ile dünya rekoru kırmıştı. Aydın’da yapılacak bir kompleksle buradan da neden Efe Çetizler çıkmasın ki? Bence istersek olur! 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
18 / 6 Açık
Yarın: 17/5 Parçalı bulutlu