• 29 Kasım 2017, Çarşamba

Bu mu Efelik?

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım. Üç büyük şehir değiştirdim, onca yer gezdim, onlarca insan tanıdım. Aydın insanı kadar saygısızını görmedim.

 

Her yerde ama her yerde etrafa tüküren insanlara rastlıyorsunuz. İnsanı görmeseniz, yerde balgamı mutlaka karşınıza çıkıyor. Onu bunu bırakın balkondan tükürenleri gördü bu gözler daha ne olsun. Hem de bir kere değil, birkaç sefer tanık oldum bu olaya. Durup laf etsen bir dert etmesen ayrı dert. Zaten dert olduğu için yazıyorum. Gerçekten bu mu Efelik? Bu mu Aydın’a yakışan?

 

Hadi bununla karşılaşmadınız diyelim, kaldırımların kenarlarında arabalar park etmesin diye dikilen dubalara mutlaka rastlamışsınızdır. Bu dubalar plastik olduğu için plastiklerin üzerinden arabalarıyla geçip yine park edenler çoktu. Şimdi onların yerini demir dubalar almış durumda. Yani diyorlar ki “Siz laftan anlamıyorsunuz, plastik filan size ne yazar. Ben de çözümü demir koyarak buldum” (Ha bu olay Aydın’ın park sorunu gerçeğini değiştirmiyor tabi) Ama cidden bu mu Efelik? Bu mu Aydın’a yakışan? 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
29 / 12 Güneşli
Yarın: 29/13 Güneşli