• 16 Mart 2017, Perşembe

Amatörde Heyecan Dorukta

Lig başında heyecanla geçmesini tahmin ettiğimiz 2. Amatör her geçen hafta daha zevkli bir hal almakta. İlk 2 takımın 1. Amatöre çıkacağı takip ettiğim 1. Grupda takımlar İsabeyli Şırlanspor, Arslanlıspor, Ortakçıspor ve Kurtuluşspor ligin 5. Haftasında şampiyonluk yarışında zirvedeki takımlar oldular.

Zaten gerek lig başında, gerekse ara transferde 1. Amatörde oynayan birçok futbolcu hedefe oynayan bu takımlara transfer oldular. Ligin zevkli geçeceği şampiyonluğa oynayacak olan bu takımlardan oluşacağı tahmin ediliyordu. İsabeyli Şırlanspor ve Arslanlıspor ligin 5. Haftasına kadar kayıpsız geldiler. Ortakçıspor ve Kurtuluşspor zirveyi 3 puan geriden takip etmekteler. Ligin 6. Haftasında tamamen bir zirve mücadelesi olacak. İsabeyli Şırlanspor ve Arslanlıspor kozlarını paylaşacaklar. Kazanan daha bir moral ve özgüven kazanırken kaybeden bir adım geride kalmış olacak. Fakat yarıştan asla kopmayacak. Beraberlikte arkadaki takımlar daha da umutlanacak. Gözlemlerime göre bu kulüplerden bir çok yönetici arkadaşla, antrenör arkadaşlarla ve sporcularla yakından iletişim halinde görüş ve fikirlerini dinliyorum. Hepsi yarışın içinde oldukları rekabet ortamında iddialı, aynı zamanda geniş bir olgunluk ve saygınlık içindeler. Verdikleri demeçlerle rakiplerine saygı duyarak rekabetin saha içinde kalmasına gayret göstermektedirler. Bu durum Nazilli de amatör futbol için çok önemli bir durum olarak göze çarpmakta. Umarız bu durum geniş bir hoşgörü ve centilmenlik içerisinde yıllar sonrasında bile devam eder. Sporun içerisinde kalıp rekabeti bu çerçevede sürdürmek hem kulüplerimize hem Nazilli amatörüne çok şey kazandıracağını düşünüyorum. Kulüpler bu yıl çok iyi yapılandılar. Bu iyi yapılanmayı alt yapılarını da dizayn ederek desteklerlerse önümüzde ki gelecek yıllarını da kurtarırlar.

Alt yapısız desteklenmeyen bu tür oluşumların çok yaşayacağını tahmin etmiyorum. Çevrelerinde ve mahallelerinde futbol yeteneği olan gelecekte faydalanabilecekleri birçok genci sporun içerisine dahil edebilecek bir organizasyon yapmaları gerekli. Bu kulüpteki yönetici arkadaşlarıma naçizane önerim bu alt yapı oluşumlarını mutlaka oluşturmalarıdır. U16 U17 ve U19 gibi yakın gelecekte A takımda oynayabilecek yaş gruplarını hazırlamalarını tavsiye ediyorum. Eğer bu yapılanma içerisine girerlerse ekonomik olarak da yakın gelecekte önlerini daha rahat görebilecekler ve kadro oluşumlarında daha rahat edeceklerdir.

Her şeye rağmen bu zevkli yarışı, mücadelesiyle, hırsıyla az hata yapan kazanacak bu anlamda bu mücadele içerisinde olan tüm takımlara başarılar diliyorum…

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
28 / 9 Açık
Yarın: 30/12 Az bulutlu