• 1 Kasım 2017, Çarşamba

İstikrar önemli

Ligde üst üste alınan iki galibiyet sonrasında çıkışa geçen Aydınspor 1923, bu olumlu grafiği 10’nuncu haftada deplasmanda oynadığı Düzyurtspor maçında 2-0 kaybederek noktaladı. İki galibiyetten sonra Trabzon’dan alınacak en kötü bir beraberlik bile, Kızılcabölükspor maçına farklı bir havada çıkmak için önemliydi.

 

Takım sezon başından bu yana ‘Sabır Yılı’ doğrultusunda inişli çıkışlı bir grafik çizse de sıralamada ortalarda yer almayı başardı. Bunda tabi ki iki haftada alınan 6 puanın etkisi çok büyük. Üst sıralara 2 maçı kazanarak çıkmak güzel olsa da, 2 maç kaybedip gerilemenin de yaşanabileceğini göz ardı etmemek gerek.

 

İşte burada istikrar konusu ön plana çıkıyor. Takım lige geç başlasa da, rakiplerini fizik olarak anca yakalasa da, iyi oyun sergilendiğinde galip gelebildiğini gösterdi. İç sahadaki maçlarda Cizrespor mücadelesindeki oyunu sergilediği zaman çok fazla puan kaybı yaşanacağını düşünmüyorum. Ancak tek başına iç saha performansı uzun vadede takıma yeterli olmayacaktır. Nitekim Adnan Menderes Stadı’nda kaybedilecek sürpriz puanların telafisini yapacak deplasman puanları gerekiyor.

 

Sonuç olarak Teknik Direktör Yavuz İncedal’ın sık sık işaret ettiği ilk 10 haftalık periyodu geride bıraktık. Fiziksel yükseliş ve takım olma olgusunun arttığını Cizre maçında gördük. Gözler Kızılcabölükspor maçında. Tek hedef galibiyet olsa da Çorum ve Kocaeli maçlarını aklımıza getirip, bu karşılaşmanın da kolay olmayacağını bilmek gerekiyor. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
10 / 0 Az bulutlu
Yarın: 13/7 Aralıklı gökgürültülü yağış