• 4 Nisan 2018, Çarşamba

İşte dönüm noktası

Aydınspor 1923, hafta sonu evinde Karacabey Birlikspor’u yenerek 3 puana ulaştı. Bir maçtan daha fazlası diyebileceğimiz mücadelede alınan galibiyet çok kritik bir öneme sahipti. Haftalardır alınamayan galibiyetin, takım üstünde özgüven konusunda olumsuz etki yapmaya başladığını düşünüyorum. Bir yandan da ligde kalma mücadelesi verildiğini düşünürsek, oyuncuları psikolojik olarak maça hazırlamak gerçekten kolay değil.

 

Karacabey Birlikspor maçı, her açıdan takımın dönüm maçıydı. Hem galibiyete olan inancın korunması hem de geleceğe umutla bakmak adına kilit bir haftayı geride bıraktık. Uzun süre sonra gol sevinci yaşamayı ve galibiyeti taraftarla kutlamayı özlemişiz. Oyuncuların maç sonunda yüzlerinden okunan rahatlık haftaların verdiği stresin bir nebze olsun geçtiğini gösterdi. Son dakikalarda ligde kalma yolunda rakip takımdan gelen beraberlik haberi ise adeta bayram sevinci yaşattı.

 

Şimdi bu maçı geride bırakmanın tam zamanı. Görüldü ki bu takım inadını sürdürecek. Kalan 5 hafta 15 puanlık bir puan demek. Tabi ki kağıt üstünde hiçbir maçı kazanmak kolay değil. Ama rakiple kalan 3 puanlık fark, çok büyük değil. Sakin olarak, maç maç bakarak ve her maçı kendi hikayesinde yaşayarak sonuca ulaşmak gerekiyor. Geçen sezondan edindiğimiz tecrübeyle hatırlarsak, iç sahada kazanılan bir galibiyet lig sonu için yeterli değil. O yüzden arkaya bakmadan, 5 final maçına çıkmak gerekiyor. Galibiyetten dolayı teknik heyeti ve oyuncuları kutluyorum. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
22 / 13 Bulutlu
Yarın: 21/13 Gökgürültülü sağanak yağış