• 4 Temmuz 2018, Çarşamba

Bundan sonrası önemli

Aydınspor 1923’te kongre gerçekleştirildi. Tek aday olarak kongreye giren Hüsamettin Artan, başkanlık koltuğuna oturdu. Yönetim kuruluna da farklı kesimlerden isimler alması özellikle taraftarın taktirini topladı. Kongrede bir başka konu ise Aydın Belediyesi eski başkanlarından ve Aydınspor için önemli işler yapmış olan Hüseyin Aksu’nun kongreye katılmasıydı. Yönetim içinde direk olarak görev almasa da tecrübeleriyle yöneticilere fikirler verebilir.

 

Aksu’nun kongrede geçmişten paylaştığı bilgiler de kongreye katılanları o günlere götürdü. Aydınspor efsanesinin nerelerden nerelere geldiğini kısa da olsa gözler önüne serdi. Bugün 1 milyonun üzerinde nüfusa sahip Aydın’da profesyonel liglerde bir tane takımın olduğunu düşünürsek, sanırım şehrin futbolunun nerelerden nerelere geldiğini daha iyi anlarız.

 

Gelelim tekrar Aydınspor 1923’e. Evet yönetim zor bir süreçten geçerek göreve geldi. 14 milyon TL’yi aşmış bir borçla kulübe sahip çıktılar. Aslında bu borç miktarı birçok Anadolu kulübünün borcundan çok aşağılarda ancak yine de fazla. Ekonomi bir takım için her şeyin temelidir ancak başarı gelmezse ekonominin iyi olması çok da dikkat çekmez. Özetle, herkes maç sonunda tabelaya bakar. Bu da yeni sezon da yapılacak transferlerde ne gibi adımlar atılması gerektiğine ışık tutuyor. Şu an için resmi imzalar atılmasa da bir çok isim gündemde dolaşıyor. Başarı gelecekse gerçekten bu takımı taşıyabilecek, takımın hedeflerini iyi bilen ve özellikle camianın beklentilerine cevap verecek isimler bu formayı giymeli. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
10 / 0 Az bulutlu
Yarın: 13/7 Aralıklı gökgürültülü yağış