• 9 Ocak 2019, Çarşamba

Devre arasında transfer

Futbol liglerinde ilk yarı sezonların tamamlanması sonrasında takımlar devre arasında girdi. İlk yarıda umduğunu bulamayan, istediği performansı sergileyemeyen, hedefinden uzak kalan takımlar için devre arası olumlu bir süreç. Kadroyu değerlendirmek ve özellikle güçlendirmek için en kolay yol da tabi ki transfer. O yüzden de kulüp yönetimleri hareketli günler geçiriyor.

 

Taraftarların ise gözü takımlara katılacak yeni oyunculardan gelecek haberlerde. Her taraftar takımının güçlü olmasını ister ancak gerçekçi bakmak gerekirse devre arası yapılan transferlerin sağladığı katkı tartışılır. Her takım elindeki katkı vermeyen oyuncu ile yollarını ayırırken boşta kalan oyuncu ise diğer takımların transfer hedefine giriyor. Yani belki de aynı ligde oynayan diğer takıma katkısı olmayan bir oyuncu, ikinci yarı sezonda başka bir takımada forma giyecek. Kısacası büyük bir risktir devre arasında yapılan transferler.

 

Bu tabi bir ihtimaldir. Bazı oyuncular ise ikinci yarı öncesi geldikleri takımlara verdikleri katkıyla adından söz ettirirler. Bu da futbol tarihinde olmamış bir durum değildir. Ama bu isimleri takıma kazandırmak kolay değil. Ekonomik anlamda çok iyi planlama yapmak lazım. Yoksa kurtarıcı diye alınan oyuncuların maliyeti takımdaki dengeleri bozarken diğer oyuncuların da bundan etkilenmelerine neden oluyor. Bu doğrultuda Aydın’ımızın takımlarından gerekli bölgelerini güçlendirmeleri için takviyeleri bekliyoruz. Ancak ekonomileri dikkate alarak tabi.

 

Türk kulüplerinin bir çoğunun yaşadığı maddi sorunlar bu kadar gündemdeyken, takımların ayağını yorganına göre uzatması gerekiyor. Bu sebeple alınacak olan oyuncuları belirlerken, ödenecek miktarlar göz önünde bulundurulmalı. Taraftar haklı olarak takviyeleri takip ediyor. Belki diğer takımların yaptığı transferlere bakıp kendi takımıyla karşılaştırıyor. Özellikle sosyal medyanın bu denli gelişmesi, artık sadece Süper Lig'in değil alt liglerin de göz önünde olmasına katkı sağladı. Günümüzde Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden bir çok takımın binlerce takipçili sayfaları var. Bu da taraftarların takımları takibini kolaylaştırıyor. Tabi rakip taraftarların da aynı şekilde.

 

Tüm bunlar bir araya gelince transfer yapmış olmak, isim duyurmak için yapılacak takviyelerden ziyade, ligi bilen ve özellikle şehrin beklentisinin farkında olan isimler alınmalı. Şu an BAL'da mücadele eden 4 takımımızın da kapasiteleri, beklentileri ve taraftar potansiyelleri ortada. Beklentinin yüksek olmasının sebebi de bu. Bu nedenle tatil yapmaya gelecek oyuncuları değil, sahada mücadele edecek isimlere yönelmek gerek. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.