• 10 Ocak 2018, Çarşamba

İkinci yarı, kurtlar sofrası

Aydınspor 1923, devre arası kampı için Antalya’da çalışmalarını sürdürüyor. Hazırlık maçları yapan siyah-beyazlı kafile ikinci yarı için güç depoluyor. İlk yarıda inişli çıkışlı bir grafik çizen oyuncuların, ikinci yarı öncesi bu kampı çok iyi değerlendirmesi şart. Nitekim ikinci yarıda bambaşka bir lig bizi bekliyor.

 

Efe’nin rakiplerinden olan birçok takım takviyeler yaparak ikinci yarıya hazırlanıyor. Özellikle 2. Lig’den ayrılan isimlerin 3. Lig’e gelmeyi kabul etmesi, transfer tercihlerini de etkiledi. Tüm bu gelişmeler ikinci yarıyı her takım için zorlu bir maceraya çevirdi. 17 maçlık periyotta alınacak her puanını önemi, sezon sonunda takımların kaderini belirleyecek.

 

Hatırlayanlar olacaktır. Teknik Direktör Mehmet Akif Başaran’ın ilk göreve geldiği dönemde Aydınspor 1923 sezona çok kötü başlamıştı. Başaran’ın dümene geçmesi sonrasında ise 11 maçlık bir yenilmezlik serisi yakalandı. Kadroda önemli isimler olsa bile daha iyi oyunculara sahip takımlar vardı. Buna rağmen mağlubiyeti unutan bir ekip sahaya çıkıyordu. O seri nedeniyle takım düşme korkusundan ziyade Play-Off’a kalır mıyız düşüncesine girdi.

 

Şimdi önümüzde koca bir yarı sezon var. Ligden düşmenin hüsranını yaşamış bir kulüp, küllerinden doğmaya çalışıyor. Ama ilk yarıda oynanan maçlara oranla ikinci yarı çok daha zorlu geçecek. 17 maçta alınan sonuçlarla az çok takımların hedefleri belirlenirken, ikinci yarıda yeni hedefler koymak ya da elindeki avantajı korumak isteyen takımlar farklı mücadele gösterecek.

 

Bu nedenle özellikle iç sahada alınacak galibiyetler ve deplasmandan getirilecek puanlar, takımın kaderini belirleyecek. Tecrübeli bir teknik heyet, bu zorlu süreç için bir avantaj. Ama bu avantajı iyi değerlendirmek için oyuncuların da performanslarını üstüne koyarak Antalya’dan gelmesi lazım. Düşme potası ve Play-Off potasının tam ortasında ilk yarıyı tamamlayan Aydınspor 1923 için, ikinci yarı sezon zorlu geçecek. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.