• 10 Ekim 2018, Çarşamba

İlk 5’te bile değiliz

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’in 7. Grubu’nda 3’üncü hafta geride kaldı. 4 takımımızın yer aldığı grupta bu sene hedefimiz tabi ki bir Aydın takımını 3. Lig’e göndermek. Çünkü 1 milyonun üstünde nüfusu olan bir şehri profesyonel liglerde sadece Nazilli Belediyespor tek başına temsil ediyor. Süper Lig, 2. Lig ve 3 Lig olmak üzere 3 ayrı ligde yer

alan onlarca takımın arasında sadece 1 takımımız yer alıyor.

 

Burada asıl nokta 4 takımla temsil edildiğimiz BAL’da takımlarımızın durumu. 3 hafta maçlar oynandı. 3 haftada öne çıkan takım topladığı 9 puanla lider Manavgat Belediyespor oldu. Antalya ekibi kayıp yaşamadan yürüyor. Ayrıca Antalya temsilcisi bu 9 puanın hepsini de Aydın takımlarından aldı. Hafta sonu da Sökespor’a konuk olacak.

 

3 hafta onunda ilimizde en fazla puanı 4 puanla Didim Belediyespor toplarken, Aydınspor 1923 ve Kuşadasıspor ise 3 puan alabildi. Sökespor’un ise hanesinde 2 puanı bulunuyor. İlimiz içinde de 2 maç oynandı ve bu puanların bir kısmı bu maçlarda kazanıldı. Bu performansla takımlarımızdan hiç biri şu an ilk 5 içinde bile değil.

 

Şuan kötü bir tablo olsa da hiçbir şey için geç kalınmış değil. Aydın içinde oynanacak maçlarda tabi ki hak eden kazansın deriz. Ama diğer illerden takımlara karşı alınacak galibiyetler takımlarımızın hem kendi önünü açacak hem de Aydın’ın diğer takımlarına da üst sıralara tırmanma fırsatı sağlayacak.

 

Kısacası takımlarımızın artık zirve havasına girmesi gerekiyor. Alınan skorlara baktığımızda 4 takımın da kadrolarının kötü olmadığı ortaya çıkıyor. Mağlup olunan maçlarda en farklı 2-0 oldu. Kuşadasıspor da son maçında 2-0’dan geri dönerek ligde mücadeleyi bırakmamanın önemini bir kez daha gösterdi. Artık 3. Lig’e yükselme havasına şehir olarak girmemiz gerekiyor. Taraftarıyla ve nüfusuyla bu şehirden profesyonel liglerde sadece tek takım olmasını izah edecek durum olamaz. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu