• 11 Temmuz 2018, Çarşamba

Kadro şekilleniyor

Aydınspor 1923, yeni sezon öncesi kadroyu oluşturmaya devam ediyor. Sözleşmesi biten oyuncuların çok olması ve bir alt lige düşmesi nedeniyle neredeyse sıfırdan bir takım kurmak zorunda olan Efe’de yönetim kurulu çalışmaları sürdürüyor. Geçen sezon son gün açılan transfer nedeniyle, transfer dönemi sıkıntılı geçmiş ve belki de belirlenen oyuncuların bir çoğu alınamamıştı. Son gün gece kurulan takımla ligde kalma mücadelesi verildi. Ama olmadı…

 

Şimdi yeni bir sayfa açma zamanı. Tabi ki kolay değil. Yeni bir takım kurmak, transferleri gerçekleştirmek. Hele ki transfer piyasasının durumu ortadayken. Bölgesel Amatör Lig, deyip geçmemek gerek. Bazı takımlar 3. Lig ayarında kadro kurarak şampiyonluk mücadelesi veriyor. Çok ciddi bütçeler harcanıyor. O yüzden yeni sezonda şampiyonluk mücadelesi kolay olmayacaktır. Tabi yapılan transferin kalitesi takımı bir adım öne çıkaracak ancak unutmamalı ki diğer takımlar da kendilerine hedefler koyuyor.

 

Bu ortamda yeni sezon için önemli olan takımı sahiplenmek olmalı. Yakın zamana kadar 2. Lig’de mücadele eden Aydınspor 1923’ün ciddi bir tribün ortalaması yakaladığı, bunun da özellikle il dışında dile getirildiğine bir çok şahit olduk. Takımın BAL’dan çıktığı dönemdeki atmosferi anlatmaya gerek yok. Bir şehrin profesyonel lig özlemini yansıtan kareler çekildi tüm sezon. Şimdi de özellikle sezonun ilk maçlarında bu destek olursa, takımın önünün açık olacağını düşünüyorum. Ama tüm bunları konuşmak için erken. Takım hele bir sahaya insin de, yeni değerlendirmeler yapmak için bol bol fırsatımız olacak. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 9 Bulutlu
Yarın: 18/12 Sağanak yağışlı