• 13 Haziran 2018, Çarşamba

Transfer güzel ama...

Türkiye’de liglerin tamamlanması sonrasında futbolda yaşanan sessizlik, transfer döneminin başlamasıyla yerini yine hareketli günlere bıraktı. 4 takımın Bölgesel Amatör Lig’de 1 takımın da 3. Lig’de mücadele edeceği Aydın’da ise diğer illerin aksine transfer dönemi sessiz geçiyor. Aydın takımları arasında transfer konusunda en aktif takım olarak Sökespor ön plana çıkarken, diğer takımların ise görüşmeler yaptığı bilgileri dolaşıyor.

 

Oyuncu almak hem zor hem kolay. Transfer dönemlerinin parlatılmış oyuncuları, piyasaya çıkmaya başladı bile. Takımlar için en kritik döneme girdik. 3.Lig’de oynayacak Nazilli Belediyespor’un transfer politikası profesyonel oyuncular üzerinden yapılırken, BAL’daki ekiplerinin ise çok iyi bir strateji belirlemesi gerekiyor. Her takım 3. Lig’e yükselmek isteyecek ancak bunu başaracak kadro kurmak da kolay değil. Geçen sezon bunu başaran takımların ciddi bir kadro yapılanmasıyla hedefe ulaştıklarını unutmamak gerek.

 

Geneli BAL’dan olmak üzere 3. Lig’den de oyuncuların kadroda yer alması beklenecektir. Ama bu da ekstra maliyet getiren ve kulüpleri zor duruma düşürebilecek bir hamle olabilir. Bu nedenle acele edip yanlış karar almaktansa, planlı hareket edip doğru oyuncuları belirlemek gerek. Özellikle de futbolda yaşanan bu maddi sıkıntı içinde. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
10 / 0 Az bulutlu
Yarın: 13/7 Aralıklı gökgürültülü yağış