• 13 Aralık 2017, Çarşamba

6 puanlık kapanış

Aydınspor 1923, zorlu UTAŞ Uşakspor deplasmanından eli boş döndü. Teknik Direktör Mehmet Akif Başaran’ın yönetiminde çıkılan maç, hem zorluk derecesi hem şartlar anlamında sıkıntılı bir maçtı. Takımıyla henüz 4 antrenmana çıkabilmiş, oyuncuları yeni tanıyan bir teknik adam, dar bir kadro ile ayrıca 4 önemli oyuncusundan yoksun bir şekilde zorlu maça çıktı. Bu sebepler yan yana gelince, ilk yarının en zor maçı puansız geçildi.

 

Tüm bu sebepler kaçan puanları hoş görmeye sebep olsa da takımın ligdeki konumu da alarm vermeye başladı. Uşak mağlubiyeti sonrasında rakiplerin de aldığı sonuçlar ile birlikte takım, son hafta maçı öncesi düşme potasının hemen üstünde yer alıyor. Potanın en üstündeki takımla arasındaki puan farkı ise sadece 1. Ayrıca bu hafta Aydın’a gelecek olan Tekirdağspor’un ise puanı Efe ile aynı…

 

6 puanlık maç tabiri klasiktir ama bu maç belki çok daha fazlası. Çünkü ilk yarıyı içeride kapatıp, ikinci yarıyı içeride açacağız. Tekirdağ maçından alınacak 3 puan hem rakibi geçmeyi, hem de ikinci yarı öncesi önemli bir avantaj kazanmayı sağlar. Bu ciddiyetle son maça çıkmak gerekiyor.

 

Tabi ki önceliğimiz Tekirdağ maçı ama devre arası Aydınspor 1923 için çok kritik olacak. Başaran’ın maç değerlendirmesinde de gördüğümüz kadarıyla takviye şart. Hatta takviyenin ötesinde kadroda değişim bile gerekebilir. Başaran kuşkusuz tecrübesi ve futbol anlayışıyla 3 ligin üstünde bir teknik adam. Ancak iyi ustalar iyi malzemeyle bütünleşirse ortaya bambaşka eserler çıkarabilir. Bu nedenle devre arasında gelebilecek yasağı kaldırıp transfer yapmak çok önemli. Bu konuda yönetimin plan yaptığı belli. Ama her şeyden önce Tekirdağ maçı… Bu maçta galibiyetten başkası yalan.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 9 Bulutlu
Yarın: 18/12 Sağanak yağışlı