• 18 Temmuz 2018, Çarşamba

Transferler rüzgar gibi

Türkiye’de liglerin sona ermesi ile ara verdiğimiz futbolu özledik. Tabi ki Dünya Kupası heyecanı yaşandı ama sanırım kendi takımlarımızın yaşattığı heyecan hiçbir şeye benzemiyor. Belki sezon bitti ve yeni sezona daha çok var ama şu an için de transfer döneminin heyecanı yaşanıyor.

 

Özellikle gözümüz Aydın’ı Bölgesel Amatör Lig’de temsil edecek olan takımların üzerinde. Yıllardır profesyonel liglerde boy gösterdikten sonra BAL’a geri dönen Aydınspor 1923’te yeni yönetim kurulu arı gibi çalışıyor. Bir yandan protokole ziyaretler gerçekleşiyor, bir yandan da önemli isimler kadroya katılıyor. Takımın hedefi tabi ki şampiyonluk. Kadronun tamamlanması ile daha net bir yorum yapabiliriz ama en azından bir şeye niyet etmek de başlangıç için çok önemlidir.

 

Şehrimizin diğer BAL takımlarına gelirsek. Sökespor da iddialı bir kadro kurma yolunda ilerliyor. Transfere erken başlayan Söke ekibinin anlaştığı bazı oyuncular kaliteleriyle BAL’ın üzerinde olduklarını gösteriyor. Transferde hareketli takımlardan Didim Berlediyespor’da da önemli oyuncular kadroya katılıyor. Kısa süreli Amatör Süper Lig macerası sonrasında BAL’a dönen Albatroslar, iddialı bir kadroyla sezona girmeyi planlıyor. Kuşadasıspor transfer dönemini sessiz geçirse de önceki sezonlardan edinilen tecrübeyle yine iyi bir takımın kurulma olasılığı yüksek.

 

Gönül ister ki bu takımlarımızın hepsi 3. Lig’de hatta daha üst liglerde oynasın fakat şu şartlarda en iyi ihtimalle bir tanesi yükselebilecek. Düşenler, yerini koruyanlar olacak. Ama yapılan yatırımların, transferde verilen emeklerin, harcanan paraların karşılığını bulması için sahada ki başarı çok önemli. İpi kimin göğüsleyeceğini kestirmek zor. Tabi grupta sadece bizim takımlarımız olmayacak. Geçen sezonlardan da gördüğümüz gibi ciddi yatırımlar yapan takımlar da boy gösterecek. Şampiyonun ilimizden çıkması ümidiyle sezonun açılmasını bekliyoruz. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
10 / 0 Az bulutlu
Yarın: 13/7 Aralıklı gökgürültülü yağış