• 20 Haziran 2018, Çarşamba

Spor dolu bir yaz

Okulların kapanması sonrasında Aydın’da binlerce öğrenci yaz tatiline başladı. Tatil boyunca çocukların neler yapabilecekleri konusunda öğretmenlerin birçok öğüdü olmuştur. Koca bir sene derslerle uğraşan ve sınav stresleri yaşayan öğrenciler için sanırım yazın en güzel aktivitesi spor olacak.

 

Her çocuğun ilgi duyduğu, kendi becerilerine göre uğraşabileceği bir spor dalı illa ki bulunuyor. Bu konuda çocukların hevesli olmalarının yanı sıra ailelere de büyük görevler düşüyor. Çocuğun bir spor branşında faaliyet göstermesinin ona, sağlığından sosyal hayatına kadar her konuda artı sağladığı gerçeği var. Bu yönüyle ailelerin çocukları spor dallarına yönlendirmeleri çocukların yaz dönemini verimli geçirmeleri açısından çok kıymetli.

 

Bu konuda Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün her yıl düzenlediği yaz spor okulları tercih edilebilir. Bu yaz döneminde de açılacak olan kurslar 29 Haziran’da başlayacak. Kayıtların 26 Haziran’a kadar sürdüğü kurslarda 22 ayrı branşta faaliyet gösterilecek. Uzman antrenörler eşliğinde çocukların spor yapmaları için ideal bir ortam sunulması kursların en önemli özelliği oluyor. Kurslara 5-18 yaş arasındaki çocuklar başvuruda bulunabiliyor.

Yaz döneminde vakit ayırıp gidilebilecek bir kurs, yetenekli bir çocuğun ileride önemli bir sporcu olmasının önünü açabilir. Bu konuda çocuklara şans vermek gerektiğini düşünüyorum. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 9 Bulutlu
Yarın: 18/12 Sağanak yağışlı