• 21 Mart 2018, Çarşamba

Haftalar eriyor, puanlar gidiyor

Aydınspor 1923, hafta sonu sahasında konuk ettiği Baysal İnşaat Düzyurtspor ile golsüz berabere kaldı. Ligde kalma mücadelesi veren Efe bu maça mutlak galibiyet parolasıyla çıktı. Kadro tercihi de bu yönde oldu. Özellikle ileride yapılacak hücum varyasyonları için eldeki oyuncularla belki de daha iyi bir ilk 11 olamazdı. Ama tabelada koca bir ‘0’ yazıyor.

 

Futbol sonuç oyunudur. Takımın konumu öyle bir yerdeki, 1 puan ile 0 puan arasında çok bir fark yok. Ortaya çıkan beraberlikten de kimsenin memnun olmadığı ortada. İç saha avantajını kullanamadan deplasmanlara, nasıl en kötü beraberlik alırız düşüncesiyle gidilebilir? Sadece 7 hafta kaldı. Ligin sonu bu kadar kısalmışken, hata yapma lüksü kesinlikle yoktu. Evet maçta mücadele, hırs, azim hepsi vardı. Belki o top çizgiden çıkmasa şu an bambaşka başlıklarla farklı senaryolar yazacaktık. Ama o top çizgiyi geçmediyse bunu yapamayan yine oyunculardır. Nasıl ki gol attığında övüyorsak, kaçırınca da eleştiri hakkımızdır.

 

Maçta, antrenmanda, tesislerde yönetim ve teknik heyet sürekli oyuncularla birlikte. Bir şekilde bu takımın ligde kalması inancını diri tutuyorlar. Çünkü matematiksel olarak netleşmeden hiçbir takım için olumsuz senaryo yazmaya gerek yok. Ama beyler top sizin ayağınızda. Kenar yönetimi ve tribünler tabi ki önemli. Ama bu takımın kaderi sizin ayağınızdaki topun kaleye girmesiyle şekilleniyor.

 

Belki klasik olacak, her hafta aynı şeyleri yazıyoruz ama bu takımın ligde kalması için hiç bir şey bitmiş değil. Şimdi önümüzde oynanacak olan Kızılcabölükspor maçı var. Komşu il Denizli’de oynanacak maç. Hem de Atatürk Stadı’nda yani merkezde. Taraftar organize olmuş durumda. Bu maç kritik eşik olabilir. Galibiyet imkansız mı? Hayır. Ama kolay da değil. Ev sahibi ekip iyi yönetilen ligde de güzel işler yapan bir takım. Ama Aydınspor 1923’ün bu maçtan galibiyetten başka bir ihtimalinin olmaması gerekiyor. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
15 / 8 Bulutlu
Yarın: 16/9 Sağanak yağışlı