• 22 Kasım 2017, Çarşamba

Kaçan goller, kaçan puanlar

Aydınspor 1923, hafta sonu sahasında konuk ettiği Büyükçekme Tepecikspor ile 1-1 berabere kaldı. Son haftalarda galibiyet serisi yakalayarak üst sıralara tırmanan İstanbul ekibi, geriye düştüğü maçta 1 puanı kaptı. 4 haftada 10 puan çok ciddi bir başarı. Peki bu periyotta Efe ne yaptı? Düzyurtspor ile başlayan süreçte 1 mağlubiyet 3 beraberlik. Bu beraberliklerin hepsi de 1-1’lik skorlar. Üstelik son iki maçta aynı senaryoyla kaçan galibiyetler.

 

Geçen hafta deplasmanda Karacabey Birlikspor karşısında yakalanan 1-0’lık skor sonrasında rakibin golü geldi. Deplasmandan 1 puan iyi olsa bile öne geçmiş bir takım için sonuç kötü. Bursa’daki maçın kopyası Aydın’a taşındı. Bu kez penaltı golüyle de olsa takım öne geçti. Golün ikinci yarıda gelmesi de bir avantajdı. Gol sonrasında 5 dakikalık futbol, sezon genelinde oynansa açık ara Play-Off olur. Ancak o 5 dakikada kaçan 2 pozisyon var ki… Görev yaptığımız kale arkasında adeta yıkıldık. Buda kaçar mı? Sorusunu iki kere sorduktan sonra kronik sorun gerçekleşti ve golü kalemizde gördük.

 

Sahadaki futbol, geç kurulan ve sancılı bir dönemden geçmiş takım için iyi seviyeye geldi. Ancak futbolda her şeyden daha önemli olan tabeladır. Belli ki takım artık gol yollarında sorunu büyük ölçüde aşmış. Ancak konsantrasyon, ceza alanı içinde çok büyük bir meziyet. O pozisyonlardan bir tanesi dahi gol olsaydı maçın sonucu çok farklı olabilirdi. Bu kaçan puanları ikici yarı telafi etmek umuduyla. Koca şehrin umudunu sırtınızdaki formada taşıyorsunuz beyler, biraz daha dikkat.

 

Son olarak yönetimin kaynak arayışına değinmek istiyorum. Tabela reklamı özellikle alt liglerdeki takımlar için büyük nimet. Yönetimde bunun farkında ve gereken ziyaretler yapılıyor. Bu konuda elini taşın altına koyan firmalara her şeyden önce şehrin takımına verdikleri katkı için teşekkürler. Katkı vermeyenlere gelirsek. Bazen reklamdan, tanıtımdan her şeyden öte şehrin değerine sahip çıkmak vardır. Reklam verenler için çok büyük olmayan meblalar, toplanınca bu takımın birçok ihtiyacını karşılayabilir. Takımın üst liglerde olmasının, şehre getireceği katkıları düşünsek, bu bile bugün takımın yanında olmaya yeterli bir sebeptir. Ama her şeyden önce takıma bu şehrin armasını taşıdığı için destek vermek gerekiyor.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
29 / 12 Açık
Yarın: 29/13 Güneşli