• 22 Mart 2017, Çarşamba

"Öksüz, Yetim Çocuklara Mektup" Projesi

“Dünya dönüyorsa hâlâ, güzel insanların hatırına dönüyor. Ve güneş kızarıp battığı halde güzel insanların hatırı için sapsarı doğuyor.”

 

Bu hafta sizlere bu sözün içinde geçen bir “güzel insan”ın hayata geçirdiği projeden bahsedeceğim. Projenin Aydın’da gerçekleşmesi bana gurur verdi. İnşallah tüm Türkiye’de aynı hassasiyet ile hayata geçer.

Buharkent Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı, öyle bir şey yaptı ki, halen dünya da iyi insanların var olduğunu, bürokratların da “koltuk” değil “insan”ları düşündüğünü tokat gibi yüzümüze vurdu adeta.

Kaymakam Arabacı, Buharkent’te evet evet Aydın Buharkent’te hani seçimden seçime siyasilerin aklına gelen, Denizli’ye giderken “Aaa Buharkent’te Aydın’a bağlıymış” yorumu yapılan Buharkent’te başlattığı "Öksüz, yetim çocuklara mektup" projesi ayakta alkışlanmaya değecek proje. Arabacı, bize devlet adamlığının ne olduğunu çok güzel anlatıyor..!

Proje kapsamında 24 çocuğa, "Bir ağabeyin olarak, eğer annen/baban hayatta olsaydı ondan hediye olarak ne istediğini öğrenmek isterim" yazılı mektup gönderiyor Arabacı.

Formadan bisiklete, tabletten ayakkabıya kadar çocukların tüm isteklerini yerine getiren Arabacı, çocuklarla tek tek görüşüp sohbet ediyor.

Konunun hassasiyetinden dolayı da bu öğrencilerin yüzleri kamuoyuna göstermemeye uygun görülmüş. Proje baştan aşağı dört dörtlük bir proje.

Şimdi sizlere çocukların cevap olarak gönderdiği mektupları paylaşacağım.


Kocaman bir alkış Arabacı’ya. İnşallah tüm devlet adamlarına örnek olur bu hareketi. Devlet adamlığının sabah 8’de gelip, çay kahve içerek, 3-5 evrakı imzalamaktan öte olduğunu gösterir. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.