• 25 Ocak 2017, Çarşamba

2 p, 1 ç

Elimizdeki değerlerin ne zaman farkına varacağız?

Bu soruyu herkes kendine sormalı!

81 vilayetin hangisinde Pınarbaşı gibi değerli bir mesire alanı, Paşa Yaylası gibi kar merkezi ve Çıldır Havaalanı gibi havalimanı var da kullanılmıyor?

Olmayan şehirler kenti cazibe merkezine dönüştürmek için böylesine yerler inşa ederken, biz elimizdekilerin değerini bilmiyoruz. Yazık!

Pınarbaşı’nda teleferikten tutunda çay bahçesine, oturma alanından tutunda otoparkına kadar her şey var. Yapılması gereken bakımını, temizliğini yaptıktan sonra, mevcut çay bahçelerinin ihalesini yapıp tekrar hizmete açmak. Bununla beraber Ramazanpaşa Cami karşından başlayarak yani Pınarbaşı’na giden güzergâhtaki sokağın yeterli seviyede aydınlatmasını tamamlamak. Bunu yaparak zaten zor durumda olan esnafa da can suyu vermiş olursunuz. Bu birinci P.

İkinci P ise Paşa Yaylası. Böylesine güzel bir merkez ile Erzurum’da neler yapıldığına illaki denk gelmişsinizdir. Burada olimpiyatlar düzenlenmese de olur. Aydınlılar hafta sonu ailesi ile gidip vakit geçirse bile kafi. Şuan da Paşa Yaylası otelinin hali harabe. Yollar bakımsız ve yetersiz. Hafta sonu gidenler bilir tek şerit halinde ilerliyorsunuz ve bir iki araçta yol kenarına park etti mi trafik felç.

Çok mu zor burayı harabeden kurtarıp Aydın halkının hizmetine sunmak Allah aşkına?

Gelelim Ç’ye. 81 ilin hangisinde bir havaalanı var da kullanılmıyor? Olmayan illere denizin üstüne havaalanı yapılıyorken neden Çıldır Havaalanı kullanıma açılmıyor? Nedir eksiği? Pistin kısa olması mı? Uzatın kardeşim! Denizin üstüne sıfırdan yapılıyor da pistin uzatılması mı olmuyor?

Yukarı da saydıklarımın olmamasının tek sebebi Aydın’da birlik ve beraberliğin olmaması. Şehrin dinamik güçlerinin bir araya gelmemesi.

Aydın Valimiz Sayın Ömer Faruk Koçak, Çarşamba günü bir toplantı düzenledi ve toplantı da özet olarak "Aydın, dünya markası şehir olacak" dedi.

Eğer Aydın’ı dünya markası yapmak istiyorsak elimizdeki nimetlerden faydalanmamız lazım.

Olması gereken Vali Bey öncülüğünde Aydın’ın 7 milletvekili, Büyükşehir Belediye Başkanı, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti, CHP ve MHP İl Başkanları, Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Aydın Sanayi Odası başkanlarının bir araya gelerek Aydın’ı masaya yatırmaları.

Eksik neyse tamamlanmalı. Nereden ne talep edilecekse hep beraber el ele verilerek istenmeli. Diğer şehirlere baktığımızda istemesini çok güzel beceriyorlar ve istediklerini alıyorlar. Biz ise ne istemesini biliyoruz ne de istediğimizi alıyoruz.

Eğer bu birlik ve beraberlik olmazsa daha çok havanda su dövmeye devam ederiz.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu