1 TL'lik tazminat davası!

1 TL'lik tazminat davası!

AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Teşkilatı, “Katarlı Gençler sınavsız Türkiye’de okuyacak” iddiasında bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na 1 TL'lik tazminat davası açtıklarını bildirdi.

A+A-

GÖKHAN DÜZYOL - AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları üyeleri, Aydın Adliyesi önünde basın açıklaması düzenledi. YKS'ye giren bir öğrenci tarafından yapılan basın açıklamasında CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na 1 TL’lik manevi tazminat davası açılacağı kaydedildi. Üzerinde ‘hakkımızı helal etmiyoruz’, ‘gençlere karşı düşüncesizliğin seni sınıfta bıraktı’, ‘oyunu sen kaybettin’ yazılı dövizlerle destek verdi. Grup adına basın bildirisini sınava giren Lütfiye Şimşek okudu. 


“ASLA UNUTMAYACAĞIZ”

Sınavdan bir gün önce açıklamanın yapılmasının motivasyonlarını düşürdüklerini ifade eden Şimşek, “Ortaya atılan bir yalan haber tüm motivasyonumuzu altüst etmiş ve sınava girecek 2 milyon 607 bin 903 öğrenci arkadaşımızı ve milyonları bulan ailelerini olumsuz şekilde etkilemiştir. CHP Genel Başkanı her zaman olduğu gibi hiçbir teyide ihtiyaç duymadan sorumsuzca davranarak yalan söylemiş ve yalanın yayılmasında aktör olmuştur. Biz buna artık şaşırmıyoruz. Ama gençlere söylenen bu yalandan günlerdir çok rahatsızız Sayın Kılıçdaroğlu. Kılıçdaroğlu ve CHP yönetiminin bu kadar bariz bir yalanın taşıyıcısı olmasını ve bunu biz gençlerin sınavına bir gün kala ucuz siyasetlerine malzeme etmesini asla unutmayacağız.”

“ALGININ OLUŞTURULMASI TAMAMEN KÖTÜ NİYET”

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının, kendilerini olumsuz yönde etkilediğini savunan Şimşek, “Bugün geldiğimiz noktaya bakıldığında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya üzerinden başlattığı ‘Katarlı gençler sınavsız Türkiye’de okuyacak’ algısı, sosyal medyada belli odaklarca yayılmıştır. Bu algının oluşturulması tamamen kötü niyet taşımakla beraber, sınavlarına sadece bir gece kalmış arkadaşlarımızın zihinlerini allak bullak etmeye yetmiştir. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu kadar bariz bir yalana inanması ve bunu biz gençlerin sınavına bir gün kala siyaset malzemesine dönüştürmesini unutmayacağız. Gençlerin ‘Özür dile’ çağrısını ciddiye almayan Kılıçdaroğlu hala içinde bulunduğu yanlış tavırla hareket etmektedir. Hatasına karşılık özür dileme erdemini gösteremeyen bir insanın, bu ülkenin gençleri tarafından kabul görmeyeceğini açıkça beyan ediyoruz.” diye konuştu.

1 TL’LİK TAZMİNAT DAVASI

Tepkilerini sosyal medya üzerinden de duyurduklarını ifade eden Şimşek, açıklamasını şöyle tamamladı:
“#ÖzürDileKılıçdaroğlu tag’ı ile Twitter gündemine girerek yüzlerce paylaşım ile sesimizi duyurduğumuzu düşünürken Sayın Kılıçdaroğlu, yine şaşırtmayarak skandal bir açıklama ile biz gençleri ‘trol’ olarak nitelendirme cüretini kendisinde bulmuş ve bizleri görmezden gelmiştir. İşte Sayın Kılıçdaroğlu, trol dediğiniz biz gençler bize yaşattığınız bu manevi yıkım sebebiyle size bir (1) TL’lik manevi tazminat davası açmak üzere buradayız. Sizin deyiminizle biz troller şimdi adliye binası önünden gür bir sesle sayın Kılıçdaroğlu’na sesleniyoruz: Yalan bir haberin peşinden koşup bizleri ve ailelerimizi manipüle ettiğiniz için bizlere çok büyük bir özür borçlusunuz!”

ak-partili-gencler-kilicdarogluna-tepki-gosterdi-1-tllik-tazminat-davasi-223536-0ed84d1139ed20206e096f587ffb9180.jpegak-partili-gencler-kilicdarogluna-tepki-gosterdi-1-tllik-tazminat-davasi-223536-dfd0c50a8583bed2064cb38f6824621c.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.