AYDIN SARI

AYDIN SARI

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

160 OKUL DAYANIKSIZ

A+A-

Elazığ depreminden sonra yine günden deprem ve zararları oldu. Giderek umursamaz bir tavır içerisine girilse de, unutulmaya yüz tutsa da Türkiye’nin ve de Aydın’ın bir deprem gerçeği var. Uzmanların uyarıları da Aydın’da olacak büyük bir depremin yıkıcı sonuçları olacağı gerçeği var. 
Bu gerçek ortada dururken Pazar günü gerçekleşen CHP İl kongresinde konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ildeki bütün binaların karot teslerini ücretsiz olarak yapabileceklerini ifade etmişti.
Aydın AKP ve AKP’li milletvekilleri yine her zaman olduğu gibi Başkan Çerçioğlu’nun açıklamaları üzerine açıklamalarda bulundular. En ilginç olanı da Rıza Posacı’nın Aydın’da eğitime devam eden 160 okulun çürük olduğu açıklaması oldu.
AKP Aydın Milletvekili Posacı’nın itiraf gibi “160 okul için güçlendirme kararı alındı. 30 milyon ödenek ayrıldı. Güçlendirme inşaatlarına 2019-2020 eğitim-öğretim yılı sonunda aciliyet sırasına göre başlanacak olup ilimizde güçlendirme gereksinimi olan okul binalarının güçlendirmesinin iki yıl içinde tamamlanması planlanmaktadır” ifadeleri yer alıyordu.
Madem okulların karot testleri yapıldı ve 160 okulun güçlendirmeye gereksinimi olduğu belirlendi, niye bu güne dek bu okullarda güçlendirme çalışmaları yapılmadı sayın Posacı?
Ödenek yokluğu gerekçesi ile bu okulların güçlendirilmesi ötelenmiş ise, her şeye ödenek bulunurken geleceğimiz olan çocuklarımızın yaşamlarını direk olarak ilgilendirilen bu binalar için mi ödenek bulunamamıştır?
Çocuklarımızın yaşamları bu kadar mı değersiz?
Son sorum da, karat testleri ne zaman yapılmıştır ve Aydın ilinde hangi okulların güçlendirmeye gereksinimi vardır? Testler yapılmış ve 160 okul tespit edilmiş ise bunun listesi de vardır sizde, açıklayın da Aydın kamuoyu da bilgilensin.
MAİDE SURESİ
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş sigaranın haram olduğu konusunda yaptığı açıklamada "Biz sigaraya haram diyoruz ama delillerimiz var." diyerek Maide Suresi'nin 32'nci ayetine işaretle şu ifadeleri kullanmış.
"Kim ki inancı, mezhebi, dini ne olursa olsun yeryüzünde bir kimseyi öldürürse haksız yere bütün insanları öldürmüş gibi olur.' diyor ayet. Sadece Türkiye'de 100 bin kişiyi öldüren bir madde için 'Bu katildir, katletmek de haramdır.' demek zor bir şey mi?"
Diyanet İşleri Başkanlığındaki mealinde Maide Suresi’nin 32. Ayeti ne diyor bir bakalım. "Bir cana kıymaya veya yeryüzünde fesat çıkarmaya karşılık olması dışında, kim bir kimseyi öldürürse bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de bir can kurtarırsa bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur."

Önceki ve Sonraki Yazılar