Çiçekçilik yapan Gönül Uğraş, 21 Haziran Cuma günü 4 çocuğuyla birlikte Basmane’de bir otele yerleşti. Gönül Uğraş dün sabah ilaç almak için iki çocuğuyla eczaneye gitti. Anne dönmezken otelde bıraktığı çocukları Ege (14) ve Handan Uğraş (12) dün gece otel çalışanı Z.Ö. tarafından kaldıkları odada ölü bulundu.

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri kardeşlerin yaşamını yitirdiğini belirledi. İki kardeşin cenazeleri savcının incelemesinin ardından otopsi için Adli Tıp’a götürüldü.

Nazilli’deki kazada ölen işçilerin kimliği belli oldu Nazilli’deki kazada ölen işçilerin kimliği belli oldu

ANNENİN İFADESİ ALINDI

Olayla ilgili çalışmalarını yürüten polis, annenin ifadesine başvurdu. Gönül Uğraş, cuma sabahı Basmane’de konserve balık ve açık kek satın aldıktan sonra otele yerleştiklerini söyledi.

KENDİSİNİ KÖTÜ HİSSETMİŞ

Satın aldıkları yiyecekleri burada tükettiklerini söyleyen Uğraş, cumartesi sabahı kendisini kötü hissederek Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gittiğini, otele döndüğünde ise çocuklarının hayatını kaybettiğini öğrendiğini anlattı.
Annenin ifadesi doğrultusunda kardeşlerin gıda zehirlenmesi nedeniyle öldüğü şüphesi üzerinde durulurken gerçek, otopsinin ardından ortaya çıkacak.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI