28 Şubat darbesinde insanlar ayrıştırıldı

AK Parti Aydın İl Başkanlığı, 28 Şubat darbesinin 25. yılı dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Başkan Özmen, "postmodern" darbe olarak adlandırılan 28 Şubat süreciyle insanların, ötekileştirildiğini ve insan haklarına aykırı uygulamalara maruz bırakıldığını söyledi. AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, 28 Şubat sürecinde siyasi görüş ve inancından dolayı insanların çalışma, eğitim, ibadet, düşünce ve ifade özgürlükleri gibi temel haklarının ellerinden alındığını söyledi. 
 

“İNSANLAR ÖTEKİLEŞTİRİLDİ”
"Postmodern" darbe olarak adlandırılan 28 Şubat süreciyle insanların, ötekileştirildiğini ve insan haklarına aykırı uygulamalara maruz bırakıldığını kaydeden Özmen, şöyle devam etti:
“Darbecilerin kurduğu ikna odalarında nice kadın, inançları hiçe sayılarak horlanmış ve baskıya maruz kalmıştır. Başörtüleri açılmaya zorlanmıştır. Bu odalarda psikolojik baskılara maruz bırakılan kızlarımızın çoğu üniversitelerdeki, liselerdeki eğitimlerini yarıda bırakmak zorunda kalmış ve etkisi bugün dahi süren travmalar geçirmiştir. Getirilen kanunsuz başörtüsü yasağı ile kadınların çalışma hayatında var olmaları engellenmiştir.”

 

“AYNI KAYNAKTAN BESLENDİLER”
Özmen, 15 Temmuz hain darbe girişiminin de aynı kaynaktan beslenen sistemin, dışa yansıyan bir sureti olduğunu ifade ederek, “Devletimizin 28 Şubat’ın acılarını sağaltmak ve iyileştirmek adına yaptığı muazzam çalışmalarına rağmen bu zihniyetin söylemleri, eylemleri ve kamuflajlı darbe yılları nostaljileri; kabuk bağlayan yaralarımızı kanatmaktadır. Vesayetçi zihniyetle mücadelemiz biz var olduğumuz sürece devam edecek inşallah. 28 Şubat için ‘bin yıl sürecek’ diyenler unutmasın ki 28 Şubat bin yıl sürmedi; ancak biz 28 Şubat’ı bin yıl geçse de unutmayacağız. Demokrasimize ve milli iradeye her zaman sahip çıkacağız.” diye konuştu.
Özmen, 27 Mayıs, 12 Eylül, 28 Şubat, 15 Temmuz gibi olaylarla insan onurunun, insan haklarının, demokrasi ve değerlerin hiçe sayıldığı günlerin bir daha yaşanmaması için çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

 

Basın toplantısına AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Seda Sarıbaş, TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, AK Parti Efeler İlçe Başkanı Hüsnü Elbir ile parti yöneticileri katıldı.

 

İzlenme: 358

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar