Çiğdem Aşiroğlu

Çiğdem Aşiroğlu

40 derce sıcakta ekmek mücadelesi

Aydın Hedef Gazetesinde geçen günlerde çıkan 40 derece sıcağın altında su satan engelli Ramazan Aslan’ın haberini okudum. Talihsiz bir kaza sonucu önce ayaklarını daha sonra zamanla da el parmaklarını kaybeden ama ekmeğini taştan çıkaran koca yürekli insan. Sattığı suların parası ile 45 bin liralık protezini almaya çalışıyor. 
Akülü arabasının arkasına taktığı aparatla her gün suları evinden alıp kent meydanında sıcağın altında satıyor. Eli ayağı tutup dilenen insanlara örnek olsun Ramazan Aslan’ın azmi. Tek isteği yürümek olan bu kardeşimizin derdine çözüm bulmak hepimizin görevidir. Herkes elinden geldiği kadar yardım yapsa 10 dakikada çözülür. 
Bir elin nesi var iki elin sesi var mantığı ile ilerlediğimiz sürece sırtımız yere gelmez. İnşallah tez zamanda bir kampanya düzenlenir ve düşeni kaldırır, ihtiyacı olanı sevindiririz. Kimseye muhtaç olmamak için her halde ekmeğini kazanan insanlara Allah daha çok versin. İçi yanan su içmek isteyende kent meydanında Ramazan Aslan’ı bulsun. Tez zamanda yürümen dileğiyle

 

Önceki ve Sonraki Yazılar