40 yıldır yaşadığı mahallede muhtarlık yapıyor

40 yıldır yaşadığı mahallede muhtarlık yapıyor

​​​​​​​Mimar Sinan Mahallesi’nde 2019 Yerel Seçimleri’nde muhtarlığa seçilen Gurbet Çamoğlu, yaklaşık 40 yıldır yaşadığı mahallesinde görev yapıyor.

A+A-

TÜRKER KOCAKAHYA - ÖZEL HABER - Görevini severek yaptığını kaydeden Çamoğlu, diğer kadın muhtarlarla da istişare içinde çalıştıklarını belirtti.
Aydın’ın Efeler ilçesinde kadın elinin değdiği mahalleler arasına 2019 Yerel Seçimleri’nde Mimar Sinan Mahallesi de dahil oldu. Kayınpederi merhum Nafiz Çamoğlu’nun muhtarlık yaptığı Cuma Mahallesi’nde azalık görevini üstlendikten sonra 1980 yılından bu yana yaşadığı Mimar Sinan Mahallesi’nden muhtar adayı olan Gurbet Çamoğlu, rakiplerini geçerek muhtar olmayı başardı. Efeler’in en büyük mahallelerinden olan Mimar Sinan Mahallesi’nde vatandaşların desteğiyle göreve geldiğini ifade eden Çamoğlu, işini de severek yaptığının altını çizdi.       

“3 OKUL 43 SANDIKTA BİRİNCİ ÇIKTIM”
Muhtarlık sürecinde arkadaşlarının desteği olduğunu ifade eden Çamoğlu, “Bana muhtar adayı olmam konusunda destek verdiler. 1980’den bu yana Mimar Sinan Mahallesi’ndeyim. Herkesi biliyorum ve tanıyorum. Bu mahallenin çocuğuyum. Onların desteği çok oldu. Tek kadın aday bendim. 17 bin 500 seçmenimiz vardı. Oylardan yüzde 80’ini aldım. 3 okul 43 sandıkta birinci çıktım. Bu da bana sürpriz olmadı. Kazanmayı seçim öncesinde de bekliyordum” dedi. Muhtarlık görevine seçilmesinin ardından memurluktan ayrıldığını belirten Çamoğlu, “Burada bir sekreter tutup başka bir işle uğraşmak hoş değil. Ben muhtarlığı tercih ettim” diye konuştu. 

BELEDİYELERİN DESTEĞİ TAM 
Seçimde bir kadın olarak tüm adaylar arasından çıkmanın büyük bir mutluluk olduğunu belirten Çamoğlu, “Kadın olmanın gurunu yaşadım. Muhtarlıkta bir zorluk olacağını düşünmedim. Yapabileceğime inanıyordum. Aydın Büyükşehir Belediyesi hem de Efeler Belediyesi muhtarlara çok destek veriyor. Hizmet anlamında da sürekli yanımızdalar. Bu anlamda zorluk çekmiyoruz. Pozitif ayrımcılığı da kadın muhtarlar olarak yaşıyoruz. Diğer kadın muhtarlarla sürekli istişare ediyoruz. Muhtarlık anlamında destek oluyoruz. Kadın adayların çıkmasını destekliyorum” dedi. 

“KADIN ADAYLAR BANA ULAŞTI”
Aydın’da bazı mahallerde çeşitli sebeplerden dolayı yakın zamanda seçimler yapıldığını hatırlatan Çamoğlu, “Bu seçimler öncesi bana ulaşan kadın adaylar oldu. Kadınlar her alanda olmalı bence. Siyasette de baktığımız zaman kadın yöneticiler çok az. Kadın bakışı açısı bence çok farklı. Kadının hizmeti çok farklı. Kadınların daha çok desteklenmesini istiyoruz. Kadınların siyasetin içinde daha fazla yer almasını istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

“SIKINTISIZ BİR MAHALLEYİZ”
Mahallenin yeni imara açılacak alanlarla birlikte nüfusunun 30 bine yaklaşacağını belirten Çamoğlu, “Burada büyümüş olmam. Her yeri bilmemi sağlıyor. Villa ve siteler çok fazla. Mahalle sakinlerimiz çok bilinçli. Eğitim seviyesi çok yüksek. Bu anlamda hiç zorluk yaşamadım. Yaşayacağımı da düşünmüyorum. Mahallemizin yerleşimi çok güzel. Sokaklarımız çok geniş ve otopark sorunumuz yok. Sıkıntısız bir mahalle olduğumuzu düşünüyorum. İmara açılan yerlerde şuanda belediyelerimizin çalışmaları var” dedi. 

“MAHALLE SAKİNLERİ İSTERSE YENİDEN ADAY OLURUM”
Bir daha ki seçimlerde aday olma konusunda vatandaşın talebine göre karar vermek istediğini belirten Çamoğlu, “Mahalle sakinlerimiz isterse ben de aday olmak isterim. Benden daha iyi yapacağını düşünenler olursa aday olmalarını isterim. Beni tanıyanlar nasıl hizmet ettiğimi biliyorlar. Birçok insan muhtarlığı ikinci bir meslek olarak görüyor. Ancak benim tek mesleğim şuanda muhtarlık. Muhtarlığa herkes aday olabilir ama herkes yapabilir mi? Bu çok önemli” dedi. 

2022 ÇOK HAREKETLİ GEÇECEK
Son olarak pandemi dönemini değerlendiren Çamoğlu, “Pandemi sürecinde hasta sayısı anlamında mahallemizde büyük bir sorun yaşamadık. Aydın genelinde İl Sağlık Müdürlüğü’nün pandemiyi iyi yönettiğini düşünüyorum. Mahalle halkımız da pandemi tedbirleri konusunda çok bilinçliydi. Bu da sorun yaşanmasının önüne geçti. Pandemi döneminde yapamadığımız birçok etkinliğimiz oldu. 2022’de çok daha hareketli bir Mimar Sinan Mahallesi olacak” diyerek sözlerini tamamladı. 

SAĞLIK ÇALIŞANLARI ADINA FİDAN DİKİLDİ 
Mahallede yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Çamoğlu, pandeminin kahramanları sağlık çalışanları için de önemli bir çalışma gerçekleştirdi. Bu kapsamda Mimar Sinan Mahalle Muhtarlığı tarafından Covid-19 Sağlık Şehitleri Hatıra Ormanı oluşturularak hayatını kaybeden sağlık çalışanları için fidan dikildi. 

40-yildir-yasadigi-mahallede-muhtarlik-yapiyor-ozel-haber-227402-4e6d0af0dc58ca7e5d5c778c699858f7.jpg40-yildir-yasadigi-mahallede-muhtarlik-yapiyor-ozel-haber-227402-73e94ba24d2d6922b26d3643891b7fe4.jpg40-yildir-yasadigi-mahallede-muhtarlik-yapiyor-ozel-haber-227402-1467e4a8f648392b3170b12d8bc5412e.jpg40-yildir-yasadigi-mahallede-muhtarlik-yapiyor-ozel-haber-227402-fdb1f7fbe63b7b089b0707fffa3fd57f.jpg

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.