48 yaşında üniversiteli oldu

48 yaşında üniversiteli oldu

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin eğitime desteği sayesinde 3 çocuk annesi 48 yaşındaki Emine Atay üniversiteyi kazandı.

A+A-

HABER MERKEZİ- Bu hafta Atatürk Üniversitesi'nde eğitime başlayacağını söyleyen Atay, kadınlara desteğinden dolayı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na teşekkür etti.
Normalde ilkokul mezunu olduğunun altını çizen Atay, ortaokulu ve liseyi dışarıdan bitirdiğini söyledi. 
Atay "Ortaokulu ve liseyi dışarıdan okudum. Liseyi Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin açmış olduğu etüt merkezinde çalışarak bitirdim. Onlarla üniversite sınavına da hazırlandım ve onların sayesinde kazandım" diye konuştu.
Lisans eğitimini bitirdikten sonra yüksek lisansla eğitimine devam etmek istediğini söyleyen Atay, üç çocuğunun olduğunu, kızının şu anda matematik öğretmeni olarak görev yaptığını, erkek çocuklarının her ikisinin de üniversitede mühendislik okuduğunu belirtti. 
Etüt merkezine üç yıldır gittiğini vurgulayan Atay, liseyi de etüt merkezi sayesinde bitirdiğini söyledi. 
Atay "Burada hem liseyi bitirdim hem de üniversiteyi kazandım. Önce benim gibi dışarıdan liseyi bitirmeye çalışanlar için ayrı bir sınıf açtılar. Kendi yaş grubumda veya daha büyük öğrencilerle derslere geldim. Bazıları devam etti, bazıları ailevi sebeplerden bırakmak zorunda kaldı. Fakat ben üç yıl boyunca devam ettim. Çok da iyi oldu" şeklinde konuştu. 
Sınavlara genç öğrencilerle birlikte hazırlandığını ifade eden Atay, "Gençlerle beraber sınava hazırlandık. Onların sayesinde ben de kendimi genç hissettim. Çocuklarım ve ailem çok destek oldu. Ailemin, eşimin ve çocuklarımın desteği olmasa zaten sınavı kazanamazdım" dedi.

GENÇLERİN BİR HEDEFİ OLSUN
Üniversitedeki derslerini ev işleriyle birlikte yürüteceğini belirten Emine Atay "Şu anda 48 yaşındayım. Gençlere hiçbir zaman vazgeçmemelerini söylüyorum. Önlerine bir hedef koysunlar.  Çünkü gördüğüm kadarıyla gençlerde ileriye yönelik bir hedef yok. Sadece okumak için okuyorlar. Bence öyle olmamalı. Önlerine bir hedef koymalılar, ona ulaşmak için de çaba göstermeleri gerekiyor diye düşünüyorum. Bir gencin hedefi olduktan sonra yapamayacağı bir şey yok" ifadelerini kullandı. 
EĞİTMENLER HER KONUDA YARDIMCI OLDU
Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin etüt merkezindeki eğitmelerin kendisini her konuda desteklediğini söyleyen Atay "Neden bu yaşta buraya geldin demediler. Benden fazla bana destek oldular. Onların desteği olmasa, ilgilenmeseler sınavı kazanamazdım. Sorduğum sorulara cevap verdiler. Onlar benim evladım, kardeşim gibi oldular. Artık onları görmezsem özlüyorum" dedi. 
ÇERÇİOĞLU’NU AİLECEK DESTEKLİYORUZ
Başkan Çerçioğlu'na da kadınlara ve gençlere verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Atay, "Bence Özlem Başkan'ın her yaptığı bir olay. İlk belediye başkanı olduğundan beri ailecek destekliyoruz. Böyle de devam etsin, ayağına taş değmesin. Bir Aydınlı ve bir kadın olarak her yaptığını destekliyorum, başarılarının devamını diliyorum. Bir kadın olarak bizi desteklemesi çok güzel. Durmadan bizlere hizmet ediyor. Kendisine çok teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.  


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.