5 yıllık tahsis 4 ay sürdü

5 yıllık tahsis 4 ay sürdü

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisince alınan kararla 8 Ağustos’taki meclis toplantısında Efeler Belediyesi’ne tahsis edilen Forum Kavşağı’ndaki 20 dönümlük botanik parkın tahsis kararı iptal edildi.

A+A-

MURAT TAN - Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin Aralık Ayı meclis toplantısının ilk birleşimi, Özlem Çerçioğlu'nun başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda ağırlıklı olarak imar plan tadilatlarından oluşan 20 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda ayrıca 8 Ağustos’taki meclis toplantısının 1. Birleşiminde alınan 255 sayılı kararla 5 yıl süreyle bedelsiz olarak Efeler Belediyesine tahsisi yapılan, Forum Kavşağındaki Aydın Arkeoloji Müzesinin altında bulunan 20 dönümlük Park ve Botanik Bahçesi ile ilgili karar, oy birliğiyle iptal edildi.

“KOMİSYONLARA GİTMEYECEK”

Ağustos ayındaki meclis toplantısında oy birliğiyle Efeler Belediyesine tahsis edilen Park ve Botanik Bahçesi ile ilgili alınan kararın aksine bu kez tahsis iptali istenen yerin neresi olduğunu soran AK Parti Grubu’na cevap veren Başkan Çerçioğlu, söz konusu yerin Forum AVM’nin yanındaki 756 adada bulunan sosyal tesis olduğunu ve alınan kararın komisyonlara gitmeyeceğini söyledi. Parkın tahsis kararının iptali aynı zamanda akıllara, Efeler Belediyesi’nin Aralık ayı meclis toplantısının ilk oturumunda da gündeme gelen ve kararlaştırılması ertelenen eski minibüs garajının Büyükşehir Belediyesine tahsisinin iptalini getirdi. Aydın Büyükşehir Belediye Meclisince 4 ay sonra geriye alınan parkın ardından Efeler Belediyesi’nin erteleme kararı aldığı eski minibüs garajının tahsisinin iptalinin, Efeler Belediye Meclisi’nin Ocak Ayı 1. Birleşiminde yeniden gündeme alınıp alınmayacağıysa şimdiden merak konusu oldu.

SPOR TESİSLERİ ÇİNE BELEDİYESİNE DEVREDİLDİ

Öte yandan meclis toplantısında Mülkiyeti Aydın Büyükşehir Belediyesine ait olan Çine Yeni Mahalle’deki sosyal ve spor tesisleri de bedelsiz olarak Çine Belediyesi’ne devredildi. Ağırlık olarak imar plan tadilatlarının görüşüldüğü toplantıda, Kuşadası Belediyesinin 2019 yılı Mali Yılı Bütçesine ek ödenek verilmesiyle Kuşadası Belediyesinin 2019 Mali Yılı Bütçesinde müdürlükler arası aktarma yapılması da oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.

5-yillik-tahsis-4-ay-surdu-140057-53d714a77ed6fb8424aeed3024bd36c8.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.