65 yaş üzeri çiftçiler kısıtlamadan muaf olacak

65 yaş üzeri çiftçiler kısıtlamadan muaf olacak

Aydın İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi’nin oy birliği ile aldığı karar kapsamında 65 yaş üzeri risk grubunda yer alan vatandaşlar için uygulanan ulaşım kısıtlamasından çiftçilerin muaf tutulacağı açıklandı. 

A+A-

TÜRKER KOCAKAHYA - Aydın İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 26 Ekim’de Vali Hüseyin Aksoy Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda toplandı.

Tarım İşçileri için alınması gereken ek tedbirlerin gündemde olduğu toplantıda ek kurallar ve önlemler belirlenerek uygulamaya geçirildi.

Buna göre 9 Ekim’deki kurul toplantısında alınan yüksek risk grubunda yer alan 65 yaş ve üzeri vatandaşların toplu ulaşımın yoğun olduğu 08.00-10.00 ve 16.00-18.00 saatlerinden önce yolculuğa başlamaları ve bu saatler arasında gidecekleri yere ulaşamadıkları durumda toplu taşıma araçlarından indirilmemesine, vatandaşların yolculuklarının devamının sağlanması yönünde karar alınmıştı.

Bu kararın 65 yaş üzerindeki üreticiler için yeniden düzenlendiği açıklandı. 

BELGE İBRAZ EDİLECEK
Buna göre Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Çiftçilikle uğraşan 65 yaş ve üzeri  üreticilerimizin  arazilerinin bulunduğu yerlere ulaşımında güçlük çekmekte olduğundan, çiftçilik işlerinin aksamaması adına tarımsal faaliyetlerini yürütmek üzere ikameti ve işletmesi arasında (Arazi,işletme vs.) Ziraat Odalarından almış oldukları Çiftçilik Belgesini ya da İlçe Tarım Müdürlüklerinden almış oldukları Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgelerini ibraz etmeleri suretiyle arazilerinin bulunduğu ilçelere, mahallelere ulaşımları konusunda saat kısıtlamasından muaf tutulmalarına, oy birliği ile karar verildi” denildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.