Abak ve Alptekin arasında 2. raund

Abak ve Alptekin arasında 2. raund

CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak’ın açıklamalarına cevap verdi.

A+A-

Alptekin, “Büyükşehir Belediyemiz ve diğer tüm Millet İttifakı belediyeleri bu hizmetleri hepimiz için yapıyor ama Sezar’ın hakkını da Sezar’a verin.” dedi.
AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak’ın Büyükşehir Belediyesi’nin yer altı otoparkı ve meydan projesine karşı yaptığı eleştirisine CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin’den cevap geldi. Alptekin, yazılı yaptığı açıklamada, AK Parti’nin 20 yıldır iktidar olduğunu, bu zamana kadar kendilerinin neden yapmadığını sordu. Gündemdeki yangınlara karşı yapılan açıklamaları doğru bulmadığını ifade eden Alptekin, şöyle devam etti:
“Günlerdir Akdeniz, Ege kıyılarımız bir felaketle karşı karşıya, ormanlarımız yanıyor şehitler veriyoruz. Ama halkımız, itfaiyelerimiz canlarını dişlerine takarak tek bir canlıyı dahi kurtarmak için kendilerini alevlerin içine atıyor. Bütün memleketin içine kor düşmüşken, millet AKP'den yerde yatırdıkları söndürme uçaklarının hesabını sorarken, bizim Abak, aklı sıra cambaza bak cambaza yapıyor. Bizim gündemimiz çıra gibi yanan ormanlarımız, ciğerlerimiz ama elbet senin boş manevrelarına da pabuç bırakacak değiliz” dedi.

“KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI VIZIR VIZIR KULLANAN KENDİLERİ”
AK Parti’yi sert bir dille eleştiren Başkan Alptekin, Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği projelerin de yoğun şekilde kullandığını ifade ederek, "Yapılanı önce eleştirirler, sonra önden önden kendileri kullanırlar. Astim köprülü kavşağını eleştirdiler, maşallah vızır vızır geçen kendileri. On yıllardır yenilenme sözü verilip çivi bile çakılmayan Büyük Menderes üzerindeki Yamalak ve Yörük Ali Efe köprülerini eleştirdiler, Aydın Büyükşehir Belediyemiz hizmete alır almaz dudaklarını ısıra ısıra gelip geçtiler. Aydın Atatürk Kent Meydanı’nın altındaki dev gibi otoparkı eleştirdiler artık arabalarını park ediyor, üstüne birde tüm etkinliklerini orada yapıyorlar. Sarı civcivlere küçük dediler, Halk Ege Et'e burun kıvırdılar, bunlardan millete sıra gelmiyor. Büyükşehir Belediyemizce yapılan binlerce kilometre yolu eleştirmeye kalktılar, lüks arabaları ile kostak kostak kullanıyorlar. İnsan içine çıkmaya yüzleri olmadığından göremedikleri köy yollarını eleştirdiler, yapılan 3 bin kilometre köy yolundan bi haberler. Bari geceleri çıkın köylere de yollarını bir görün. Aydın otogarına ufak dediler, düğünlerini bile orada yapıyorlar." şeklinde konuştu.

"TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYMADINIZ"
AK Parti'nin ilçeye yatırım yapmadığını savunan Alptekin, "Değerli AKP yöneticileri, kullanın tabi.Büyükşehir Belediyemiz ve diğer tüm millet ittifakı belediyeleri bu hizmetleri hepimiz için yapıyor ama Sezar'ın hakkını da Sezar'a verin. Kendiniz taş üzerine taş koymadınız diye; fütursuzca, anlamsızca, eleştirmeyi iş edinmeyin yakışmıyor. 20 yıldır iktidardasınız, yapsaydınız ya. Üretseydiniz ya. Bak hala az da olsa vaktiniz var. Bu şehre hala biraz hizmet getirebilirsiniz. Söz, sizin yaptığınızı ben yapmayacağım. Eleştirmeyeceğim. Ama iltifat marifete tabidir beyler, hani marifet? AKP'den bir hizmet alsın bu topraklar artık. Hem Sayın Abak, o kent meydanı ve otopark projesi sizin ofise pek yakınmış. Plakanı aldım, arabanı park etmeyesin sonra? Rezil olmayasın bütün Nazilli görecek” diye konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.