Satılan sahte altınların profesyonel işi olduğunu söyleyen mağdur kuyumcu, işin içinde atölyeci kuyumcuların olduğunu iddia etti.

A W231336 11

İzmirli kuyumcu Erol Doğan (42), Kemeraltı’nda işlettiği kuyumcu dükkanına gelen bir kişinin, tezgahtaki kuyumcu çalışanının acemiliğinden faydalanarak sahte altın sattığını söyledi.

A W231336 04

İki otomobilin çarpıştığı kazada 1 çocuk hayatını kaybetti İki otomobilin çarpıştığı kazada 1 çocuk hayatını kaybetti

Kurban Bayramı’nın ikinci günü yaşanan ve güvenlik kameralarına da yansıyan olayda, dükkana gelen şahıs, 14 ayar olduğunu söylediği kolyeyi satmak istiyor. Tezgahta bulunan çalışan da sahte olup olmadığını anlamak için kolyeyi mihenk taşında test edip tartıyor. Gerçek olduğunu düşündüğü kolyeyi alan kuyumcu çalışanı, parayı şahsa teslim ediyor.

A W231336 09

ERTESİ GÜN YİNE GELDİ

Aynı dolandırıcı, çalışanın tecrübesizliğini fark ettiği dükkana ertesi gün yine gelerek bir kolye daha satıyor. Dolandırıcıya toplamda 30 bin lirasını kaptıran dükkan sahibi Erol Doğan, "Bunların atölye kısmında; art niyetli, bizim atölyeci ve kuyumcu arkadaşlar var. Üretimi, kaplaması, kuyumcu olmadan normal yoldan geçen bir vatandaş bunu yapamaz, beceremez. Bizleri mağdur ediyorlar. Deneyimli arkadaşlar biraz daha test konusunda daha şüpheci. Ürüne biraz daha baktığımızda anlayabiliyoruz" dedi.

A W231336 05A W231336 06

Kaynak: İHA