“Açıklamayan alçaktır, namerttir, şerefsizdir!”

“Açıklamayan alçaktır, namerttir, şerefsizdir!”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aydın’da yargılanan FETÖ sanığı Erkan Karaarslan’ın kendisine bakanların baskı yaptığı iddialarıyla ilgili söylemlerini eleştirdi. 

A+A-

(MURAT TAN)  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aydın’da yargılanan FETÖ sanığı Erkan Karaaslan’ın bazı bakanların kendisine baskı yaptığıyla ilgili iddialarına dönük söylemlerde bulunmasına sert çıktı. 

Kılıçdaroğlu’nun Aydın’da yargılanan Karaarslan’ın beyanını, ‘'Bakanlar bu adama baskı yaptı' diye ifade etmesiyle suyu bulandırmaya çalıştığını belirten Soylu, “Aydın Belediyesi ve CHP'nin İstanbul adayıyla ilgili. Bunu açıklamayan alçaktır, namerttir ve şerefsizdir” dedi. 

“ESKİ ALIŞKANLIKLARI YENİDEN DEPREŞTİ”

CHP tarafından son dönemlerde bir çok dedikodu ve tezvirat üretildiğini belirten Soylu, “CHP'lilerin bu dönem içerisinde yalan, tezvirat ve şunu altını çizerek söylüyorum ki yakışmayacak bir şekilde dedikodu üzerinden bütün kurumlara yönelik bilerek ve isteyerek saldırıları söz konusu. Son 1-1,5 aylık zaman dilimi içerisinde duyduklarımız, yapılan dedikodular tüyler ürpertecek kadar maalesef hepimizi üzmektedir. Bunu da yanlış bulduğumuzu ifade etmek istiyorum. O kadar çok dedikodu ve o kadar çok tezvirat üretiyorlar ki işimizin bir bölümü bu dedikoduları ve tezviratları yalanlamakla ve doğru bilgiyi vatandaşlarımızla paylaşmakla geçmektedir. Maalesef eski alışkanlıkları yeniden depreşti diye düşünüyorum” dedi. 

“SUYU BULANDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR” 

“Biz devlet idare ediyoruz” diyen Soylu, “Devletin de nasıl idare edildiğini uzun yıllardan beri bu millete hem de milletin verdiği yetkiyle beraber ifade edip göstermeye çalışan bir hükümet anlayışının temsilcileriyiz. Şimdi bir genel başkan, bir tutuklunun, FETÖ'den dolayı bir tutuklunun bir beyanını 'Bakanlar bu adama baskı yaptı.' diye ifade edip, yine suyu bulandırmaya çalışıyorlar, Aydın Belediyesi ve CHP'nin İstanbul adayıyla ilgili. Bunu açıklamayan alçaktır, namerttir ve şerefsizdir. Bu kadar açık ve net. Açıklamayan alçaktır, namerttir ve şerefsizdir. Kişiliği kaybolmuş insanların siyaset içerisinde bu tip değerlendirmeler yapmasının zamanının geçtiğini biz düşünüyor idik, ama anlıyoruz ki bu tip insanlar hala revaçta" diye konuştu. 

Soylu, "Net bir şekilde söyleyebiliyor muyuz İçişleri Bakanlığı hiçbir bilgi paylaşmadı diye?" sorusuna, "Ben söyleyeceğimi söyledim." karşılığını verdi.


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.