Eski koca vahşeti! Eski koca vahşeti!

İzmir'in Buca ilçesinde yaşayan 58 yaşındaki Hanım Ayten, 35 yıl önce henüz 2 günlükken ev sahibi G.S. tarafından kaçırıldığını iddia ettiği erkek çocuğunun hasretiyle yaşıyor.

aw212847-04.jpg

"Bebeğin öldü, gömdüler" diyen kayıp komşusu ve yaşadığına inandığı yavrusundan bir iz bulmaya çalışan acılı anne, yardım bekliyor.
1989 yılında Karşıyaka'da devlet hastanesinde bir erkek çocuk dünyaya getiren Hanım Ayten, doğum yaptığı sırada kendisine refakat eden ev sahibi G.S. ile ilgili ilginç iddialarda bulundu. İddiaya göre, doğumdan iki gün sonra bebeği hastalanan anne Ayten, bebeğini alarak komşusu G.S. ile birlikte Behçet Uz Çocuk Hastanesine gitti. Kendisinin okuma-yazması olmadığı için resmi işlemleri komşusu yürüttü. Bebeğin tedavisi için 2 gün hastanede kuvözde kalması gerektiğinden anne ve komşusu evlerine döndü. Hanım Ayten, o günden sonra bir daha bebeğinden haber alamadı. "Bebeğin öldü, gömdüler" diyerek, bebeğin eşyalarını anneye teslim eden komşu G.S. de sonrasında mahalleyi terk etti.

aw212847-03.jpg

Altı çocuk annesi olan Hanım Ayten, 35 yıldır çevresinde kendisine yol gösterecek, rehberlik edecek birileri olmadığından çocuğuna ulaşamadığını ifade ederek, seneler sonra çocuklarının girişimleri ile yeniden kayıp oğlunu aramaya başladı.

aw212847-05.jpg

GERİYE BATTANİYESİ KALDI

Yıllardır evlat hasreti çeken Hanım Ayten, hastaneden komşusuna teslim edildiği söylenen bebeği de komşusunu da bulamadığını dile getirerek "Tekrar tekrar ev sahibimin evine gittim. Bana her defasında aynı şeyleri söyledi; ‘çocuğun öldü, arama' dedi. Ben çocuğumdan bir iz bulmaya çalışırken, "öldü" dediği hastaneye gitmek istediğimde ev sahibim beni yanlış hastanelere yönlendirdi. Gittiğim hastanede bebeğimin ölmediğini söylediler. Ev sahibimin büyücülükle ilgisi vardı. Ben de kendisinden biraz korkuyordum. Çaresiz kaldım, çok aradım ama bebeğimi bulamadım. Komşum bebeğimin yerini biliyor" diye konuştu.

aw212847-01.jpg

Ev sahibinin hala hayatta olduğunu ve en son bir buçuk yıl önce kendisine ulaşabildiğini belirten Hanım Ayten, daha sonra telefon numarasını değiştirdiği için izini kaybettiğini söyledi. Ayten, "Komşumdan şikayetçiyim. Benim çocuğumu geri versin başka da hiçbir şey istemiyorum. O kadın çocuğumun yerini biliyor” dedi.

"TELEVİZYONDAKİ KAYIP ÇOCUKLARA ACABA BU BENİM OĞLUM MU DİYORUM"

Çektiği hasreti gözyaşlarıyla anlatan Ayten, “Televizyon başında ailesinden ayrı kalmış kayıp gençleri izliyorum. ‘Bu benim oğluma benziyor' diyorum. Allah rızası için benim çocuğum da bulunsun. Belki çocuğum da beni arıyordur, belki de çok yakınımda, aynı mahalledeyiz ama bilemiyorum. Gözyaşlarım artık son bulsun. Çok yoruldum.” ifadelerini kullandı.

aw212847-02.jpg

“LÜTFEN YARDIMCI OLUN”

Ayten Ailesi, olayın bir an önce çözüme kavuşması için savcılığa başvurdu. Kayıp kardeşinin hayatta olduğuna inandığını belirten Hanım Ayten'in 25 yaşındaki kızı Ayşenur Ayten, "Kardeşimi istiyorum. Sonuna kadar ne gerekiyorsa yapacağım. Annemizin daha fazla evlat hasreti çekmesine izin vermeyeceğim" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı