ADD'li başkanlar, Karacasu'ya çıkartma yaptı

ADD'li başkanlar, Karacasu'ya çıkartma yaptı

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık, Aydın şube başkanlarıyla birlikte Karacasu’ya çıkartma yaptı.

A+A-

GÜLAY ÖZTEKİN- Lozan antlaşmasının yıldönümünde Atatürk anıtına çiçek koydukları için idari para cezasına çarptırılan Karacasu eski ve yeni şube başkanlarını yalnız bırakmayan Atatürkçü başkanlar,  “Atatürk’ü sevmenin cezası olmaz. Bu ceza ise hepimiz bu cezayı seve seve çekmeye hazırız” mesajı verdi.  


ADD Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık, İç Ege Bölge sorumlusu Dr. Arif Güvenir, Aydın Bölge sorumlusu ve GYK üyesi ADÜ Öğretim Görevlisi Günver Güneş, Aydın Şube Başkanı Müslime Güneş ile Aydın’daki tüm ilçelerdeki şube başkanlarıyla birlikte Karacasu’ya çıkartma yaptı. Genel Başkan Altınışık ve beraberindeki şube başkanları, Lozan antlaşmasının yıldönümü olan 24 Temmuz günü Karacasu’da Atatürk Anıtına bir buket kır çiçeği bırakıp saygı duruşunda bulundukları için 392'şer lira para cezasına maruz bırakılan eski şube başkanı İsa Çetin ile yeni şube başkanı Halil Erdaş’a sahip çıktı. 


VATANDAŞLAR DA ALKIŞLA DESTEK VERDİ
Karacasu Şehitler parkında bir araya gelen ADD’li başkanlar, Karacasu’nun emektar eski şube başkanı İsa Çetin ile yeni şube başkanı Halil Erdaş’ın yanında oldukları mesajını verdi. Daha sonra Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına giderek saygı duruşunda bulunup çiçek bırakan ADD’li başkanlara, CHP Karacasu İlçe Başkanı Cengiz Çumralı, İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcısı ve Meclis üyesi Nail Kurt, Yenice Mahallesi Muhtarı Cavit Paksoy da eşlik ederek destek verdi. Cumhuriyet Meydanının karşısındaki kahvehanede oturan vatandaşlar da alkışları ile başkanlara destek vermesi ise ayrıca dikkat çekti. 

ARTIK BU BAHANELERİ YUTMUYORUZ
Karacasu Kaymakamlığının çiçek bırakıldığı için değil basın açıklaması yapıldığı için ceza yazıldığı şeklindeki açıklamasının aslında bir bahane yaratma çabası olduğunu ifade eden ADD Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık, bunu hiç inandırıcı bulmadığını belirterek, “Çünkü basın açıklaması olmadı öyle bir şey de yapılmadı. Bunlar gülünç bahaneler. Biz Atatürkçüler artık bu hapları yutmuyor. Yeteri kadar bizi oyaladılar ve rejimi dönüştürdüler. Bu yanlıştan dönülmesi için de biz hukuki ve yasal yollardan mücadelemizi yapacağız. Kimse bize cumhuriyet ilkelerine ve Atatürk’e sahip çıkıyor diye suçlayamaz eğer bunları savunmak suçsa biz bu suçu her an işlemeye seve seve devam edeceğiz. Buradan da duyuruyoruz dolayısıyla kimse bizim yurt sevgimizi dini ve milletimizin kutsallarına yönelik değerlendirmelerimiz üzerinden de bir takım spekülasyonlar yapamaz. Bin ladinler bu ülkede tekbir getirilerek insan boğazı kesilmiyorsa o tür rejimler yoksa Atatürk’e borçlusunuz. İslamiyeti de doğru yaşamaya Atatürk’e borçluyuz. Bugün Türkiye’de 128 bin cami de ezan okunuyorsa kimin sayesinde okunuyor. Atatürk’e sahip çıkmak Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkmaktır, bireysel haklarımıza sahip çıkmaktır, yurttaşlık haklarımıza sahip çıkmaktır ve en nihayetinde geleceğimize ve milli birliğimize sahip çıkmaktır” dedi. 

ATATÜRK İLE NİYE UĞRAŞIYORSUNUZ ?
Son üç ayda ADD’nin Atatürk’e hakaretten 200’ün üzerinde dava açtığını belirten Altınışık, “Bunlar tesadüf mü? Neden bu kadar arttı. Atatürk ile niye uğraşıyorsunuz, ne alıp veremediğiniz var” diye sordu. Altınışık, “Atatürk kendisine saraylar mı, tapulu araziler mi yaptı, sülalesini mi kalkındırdı. Ne yaptı, Atatürk’le niye uğraşıyorsunuz ne alıp vereceğiniz var şükran duymak dışında. Bu tür bahaneler gülünç. Valiliklerin de  kaymakamlığın da yaptığı devlet terbiyesine yakışmayan yaklaşımlardır. Çünkü biz Atatürkçülerin suç işlemeyeceğini bilmesi lazım. İşte İzmir Valiliğinin yaptığı utanmazlarsa FETÖ diyecekler. Demokrasi daha iyi nasıl yapılır ekonomiyle uğraşsınlar ama artık Atatürk’ün yakasından düşsünler” dedi.  

SALDIRILAR AÇIĞA ÇIKTI
Son yıllarda Atatürk ve devrimlerine, Cumhuriyete yönelik saldırıların arttığına dikkat çeken Altınışık, “Bu saldırılar hep gölgelendi son zamanlarda da baktığımız zaman görüyoruz ki artık gölgelenmekten açığa çıktı saldırılar, yani açıktan yapılıyor. Öyle ki işte Türk Tarih Kurumu, Türk Dil Kurumu ve Diyanet İşleri Başkanlığı, Atatürk’ün bizzat talimatları ile kararnamesinin altında imza atarak kurduğu kurumlardır ve bu kurumların başına da Atatürk düşmanları insanlar getirilmiştir. Peki neden bu çalışmalar yapılıyor? Dünyanın hangi ülkesinde siz kendi kuruluş amaçlarınızı inkar ederek bir devletin bir milletin yaşadığını görebilirsiniz? Yugoslavya’nın nasıl dağıldığını gördük. Emperyalizmin, büyük orta doğu projesinden hepimiz haberdarız. Atatürk ve devrimlerine yönelik saldırıların ve açığa çıkan bu tavırların Türk milletinin birliğine bütünlüğüne olduğunu hepimiz idrak etmek zorundayız” diye konuştu. 

ATATÜRK’Ü SEVMEK CEZA OLAMAZ
ADD’nin gösterdiği tepkilerin yerinde ve doğru olduğunun altını çizen Altınışık, sözlerini şöyle sürdürdü; “ADD Lozan’a sahip çıkmıştır. Lozan’a sahip çıkmak Türk Milletine Türk bayrağına bu vatana şehitlerimize sahip çıkmaktır. Peki Lozan’a sahip çıkmak için ne yapıyoruz. Bizim sembollerimiz var. Her milletin sembolleri, değerleri var o değerlerden birisi de Atatürk’ün anıtlarıdır. Atatürk’ün yattığı yer Anıtkabir’dir. Dolayısıyla biz oralara giderek bu sembollerimizin yanında durarak topluma, dünyaya mesaj veriyoruz. Yönetim kurulu başkanı iki arkadaşımız Karacasu’da Atatürk Anıtına iki vatandaş olarak çiçek koymakla suçlandılar. Aslında o kesilen ceza bu yaklaşım bizim yakamıza takacağımız bir ödüldür. Biz Atatürkçüler için Atatürk’ü sevmek ceza olamaz ama o arkadaşların o yöneticilerin neye hizmet ettiklerini şapkalarını önüne koyarak düşünmeleri gerekir. Bu ülke şehitler vererek ayakta kalmıştır. Emperyal projeler bozularak ve Atatürk’ün önderliğinde şehitler verilerek kurulmuştur. Atatürk’ü çıkardığınız zaman geriye Osmanlı, hilafet, saltanat kalır, kimse kimseyi kandırmasın. Biz bugün buraya tüm yönetim kurulumuzun ortak kararı ile tüm örgütümüz ile birlikte arkadaşlarımızın yalnız olmadığını söylemeye geldik ve dedik ki, Atatürk Türkiye’sinde yaşadıklarını unutmasınlar. Atatürk Türkiye’sini kimse sahipsiz sanmasın.”

ATATÜRK VE CUMHURİYET SAHİPSİZ DEĞİLDİR
ADD Bölge sorumlusu Günver Güneş, Karacasu’da olma sebeplerini anlattığı konuşmasında, “Bugün burada toplanma gerekçemiz ADD olarak pek çok şubemizin düzenlediği etkinlikler kimi yerde engellenmeye çalışıldı. Bazı arkadaşlarımız idari para cezalarına mahkum edildiler. Bunlardan birisi de Karacasu şubemizin yeni ve eski emektar başkanı haksız hukuksuz bir uygulamaya karşı cezaya maruz bırakıldı. Atatürk’ün değerlerine sahip çıkmak için bir araya geldik. Sesimizi tüm Türkiye’ye duyurmak istiyoruz. Ve haksızlığa uğrayan arkadaşlarımıza da yanınızda olduğumuz mesajı vermek istiyoruz. Atatürk ve cumhuriyet sahipsiz değildir. Atatürkçü düşünceye inanmış bütün arkadaşlarımıza her zaman her yerde bu refleksi göstereceğiz. Atatürk’e, TC devletinin tapu senedine yasak olmaz. Bunu her yerde haykıracağız” ifadelerini kullandı. 

NE OLMUŞTU?
ADD Karacasu eski ve yeni şube başkanları 24 Temmuz’da Atatürk anıtına çiçek bırakıp saygı duruşunda bulundukları için Karacasu Kaymakamlığının şikayeti üzerine Cumhuriyet Savcılığının talimatları ile karakola götürülmüş haklarında tutulan tutanak sonucu “Kabahatler Kanununa Muhalefetten” 392'şer lira
para cezası ile cezalandırılmışlardı. 
Olayın basına yansıması üzerine kaymakamlıktan yapılan açıklamada çiçek bıraktıkları için değil basın açıklaması yaptıkları için haklarında ceza kesildiği bildirilmişti. Olayla ilgili konuşan İsa Çetin ile Halil Erdaş, haksız yere suçlandıklarını belirterek kesinlikle basın açıklaması yapmadıklarını ileri sürdü. 

addli-baskanlar-karacasuya-cikartma-yapti-172351-0a666cc6ed20d05997ab4f3b20845b50.jpgaddli-baskanlar-karacasuya-cikartma-yapti-172351-3af9655cc81ddbda68610ddd6cb5938d.jpgaddli-baskanlar-karacasuya-cikartma-yapti-172351-712d830094ef44b0bfa2bb6e02651bf7.jpgaddli-baskanlar-karacasuya-cikartma-yapti-172351-ffde8879ec7145c6ac07045c9cd7ef57.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.