ADÜ 47 Öğretim Üyesi alacak

ADÜ 47 Öğretim Üyesi alacak

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi yayınladığı duyuruda öğretim üyesi alacağını açıkladı. Bu kapsamda 6 profesör, 22 doktor öğretim görevlisi, 19 doçent olmak üzere 47 öğretim üyesi alınacağı duyurusunda bulunuldu.

A+A-

TUĞBA AYDIN - ADÜ, 2 Kasım 2018 tarihli ve 30583 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Devlet Yükseköğretim Kuramlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik" kapsamında, Üniversitenin çeşitli birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve Üniversite Öğretim Üyeliği Kadrolarına Yükseltilme ve Atanmalarda Aranan Değerlendirme Ölçütleri ve Puanlama Yönergesine göre aşağıda belirtilen Anabilim Dallarına ve Programlara Öğretim Üyesi alacak. Buna göre 19 doçent, 22 doktor öğretim üyesi, 6 profesör, toplamda 47 öğretim üyesi alınacağı duyuruldu. 

Genel kurallar ise şu şekilde;

1-İlgililerin 657 sayılı Kanun'un 48. maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.
2 - Eksik belge ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
3 - Doçent kadrosuna Profesörler, Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına Profesör ve kadro unvanı Doçent olanlar müracaat edemez.
4 - Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Yükseltilme ve Atanmalarda Aranan Değerlendirme Ölçütleri ve Puanlama Yönergesine uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.
5 - Profesör ve Doçent kadro başvuruları için Üniversite Personel Dairesi Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi kadroları için ise ilana çıkılan birime şahsen müracaat edilmesi gerekmekte olup, posta ile yapılacak başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.