ADÜ başarıya doymuyor
Yayınlanma:
ABONE OL

ADÜ başarıya doymuyor

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Eğitim Fakültesi Matematik Ana Bilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Deniz Özen Ünal’ın yürütücülüğünü yaptığı proje, TÜBİTAK ödülü aldı.

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Programları altındaki 4004-Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları 2022/1 çağrısı kapsamında desteklenen “Ortaokul Öğrencileri için Eko-matematik” isimli proje ile EKO-MAT proje ekibi, Akdeniz Üniversitesinde 9 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirilen ödül töreninde “Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülleri- 2022 Yılı Özel Ödülü”nü almaya hak kazandı.

adu-tubitak-odulu-aldi-421580-e494eb4ec3a21d68996d17a92322c125.jpeg

Proje kapsamında, 5-11 Eylül tarihleri arasında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde Aydın’da dezavantajlı bölgelerde taşımalı eğitimle öğrenim gören 30 ortaokul öğrencisine yönelik öğrencilerin çevre farkındalıklarını geliştirmek ve çevre sorunlarına matematik yolu ile çözüm bulmalarını sağlamayı amaçlayan ders ve atölyeleri içeren bir haftalık bilim okulu oluşturuldu. Proje ekibinde; Dr. Öğr. Üyesi Deniz Özen Ünal (Yürütücü), Prof. Dr. Ersen Yazıcı (Uzman), Doç. Dr. Emrah Hiğde (Uzman), Dr. Öğr. Üyesi Serhan Ulusan (Uzman), Dr. Öğr. Üyesi Hediye Can (Uzman), Dr. Öğr. Üyesi Nurtaç Üstündağ Kocakuşak (Uzman) ve Arş. Gör. İrem Coşkun (Rehber) yer alıyor.

adu-tubitak-odulu-aldi-421580-c6cd3dd8322e1b3dce287c45fe9f8925.jpeg

TEŞEKKÜR ETTİ
Proje ekibi adına ödül törenine katılan Proje Yürütücüsü Dr. Öğr. Üyesi Deniz Özen Ünal yaptığı konuşmada, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Başkanlığı ve ADÜ Rektörlüğü’ne katkılarından dolayı minnettarlığını belirterek ADÜ Eğitim Fakültesi Dekanlığı ve katkıda bulunan öğretim üyelerine, ADÜZEM ve ADÜSEM personellerine, Üniversite Konukevi ve Sosyal Tesisleri personellerine, ADÜ Mühendislik Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ve Aydın İktisat Fakültesi öğretim üyelerine, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesinin katkıda bulunan öğretim üyelerine destekleri için teşekkürlerini iletti. Dr. Öğr. Üyesi Deniz Özen Ünal ayrıca projenin duyurulması ve yürütülmesi sürecindeki katkılarından dolayı Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kuşadası Belediyesi, Erbeyli İncir Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Türk Kızılay Efeler Başkanlığı, Söke Tarımsal Yayım ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne desteklerinden dolayı teşekkür etti.

adu-tubitak-odulu-aldi-421580-6d02d07bc19d09fdcc2d28612eb69b80.jpeg

Muhabir
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.