ADÜ’de ‘Gıda Hijyen Timi’ kuruldu

ADÜ’de ‘Gıda Hijyen Timi’ kuruldu

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde (ADÜ) öğrenim gören bazı öğrencilerin sosyal medya paylaşımlarında yemeklerin hijyenik olmadığına dair iddiaları üzerine Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir harekete geçti.

A+A-

HABER MERKEZİ- ADÜ Merkez Kafeteryasında öğrencilerle birlikte denetlemede bulunan Rektör Aldemir’e, Genel Sekreter Baki Aslantaş, Rektör Danışmanı Hüseyin Turgut, Genel Sekreter Yardımcısı Erdal Meşe, Sağlık Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanı Mehmet Bezci ile birlikte geniş bir heyt eşlik etti. Denetlemede mutfak birimleriyle birlikte gıda depoları, yemek pişirme ve servis departmanları da incelenmesinin ardından öğrencilerle birlikte yemek yenildi.

“AİLELERİNİZİN EMANETİSİNİZ”

Göreve geldikleri günden bu yana ADÜ’yü bölgenin en prestijli üniversitesi haline getirebilmek için planlı ve programlı bir çalışma yürüttüklerini söyleyen Rektör Aldemir, ”ADÜ’nün kurumsal kimliğinin yerleşerek niteliğinin arttırılması, marka değerinin yükseltilmesi sayesinde, bu üniversiteden mezun olan her bir evladımızın iş hayatına, istihdama katılım sürecine önemli bir avantajla başlayacağı bilinciyle hareket ediyoruz. Hep söylediğimiz bir şey var; sizler bizlere ailelerinizin emanetisiniz. Bu bağlamda öğrencilerimizin eğitim ortamı içerisinde yaşadığı her türlü probleme; beslenme, ulaşım, barınma, eğitsel süreçler de dahil olmak üzere çözüm getirmek birinci önceliğimizdir.” dedi.

RİMER SİSTEMİNİ ANLATTI

Aile olmanın temel unsurunun sağlıklı iletişim kurabilmekten geçtiğini söyleyen Aldemir, “Bu bilinçle öğrencilerimiz her türlü talep, beklenti, öneri ve şikayetlerini ilgili birim sorumlularına, rektör danışmanlarına, rektör yardımcılarına da iletebileceklerdir. Ulaşılamayan insanlar değiliz, başta benim olmak üzere tüm yönetimimizin kapıları, 7/24 öğrencilerimize açık. Ayrıca sizlerin sorunlarını çözmek için çeşitli mekanizmalar oluşturuyoruz. Bunlardan biri de RİMER. Kendi içimizde sorunlarımızı birlikte çözerek büyüme hedefindeyiz. RİMER aracılığı ile duygu ve düşüncelerinizi yazılı olarak aktarabilirsiniz. Bunların raporları haftalık olarak önüme geliyor. Öğrencilerimiz, bizlerin varlık sebebi” diye konuştu.

“GÜÇLÜ İLETİŞİMLER İÇİNDE OLMALIYIZ”

Üniversitenin marka değerine zarar verebilecek bazı sosyal medya paylaşımlarının yapılmasını bir akademisyen olarak üzüntüyle karşıladığını belirten Aldemir, “Bahsi geçen gün, negatif içerikli paylaşımları yapan öğrencilerimizin yemek yemediğini tespit ettik. Biz probleme değil, çözüme odaklanıyoruz. Yemekhanemizde denetimlerimizi yaptık, herhangi bir sıkıntı yok. Negatif paylaşımları yapan öğrencilerimizi ve yöneticilerimizi de dahil ettiğimiz bir WhatsApp gurubu oluşturduk. Bu paylaşımları yapan öğrencilerimiz de, bu üniversiteden mezun olacaklar. Kurumumuzun marka değerini korumak adına güçlü iletişimler içinde olmalıyız. Marka değerimizi hep birlikte koruyacağız; öğrencilerimizin istihdam hazırlık aşamasında marka değeri yüksek bir üniversiteden mezun olması en büyük hedefimiz” dedi.

GIDA TİMİ DENETLEYECEK

Öğrenciler yapılan denetlemeden memnuniyet duyduklarını ifade etmelerinin ardından duyarlılığından dolayı Aldemir’e teşekkür etti. Denetleme sonrasında, ADÜ bünyesindeki değişik fakülte öğrencilerinden oluşturulan ‘Yemek Timi’nden de bahseden Aldemir, bu timin her hafta perşembe günleri yemekhanede öğrencilerle bir araya geleceğini ve öğrencilerin memnuniyetlerini, türlü şikayetlerini değerlendirerek ilgili birim yetkilisine iletebileceğinin altını çizdi.

adude-gida-hijyen-timi-kuruldu-132176-25ba1d55019de756d7cbf5d2235c8b68.jpegadude-gida-hijyen-timi-kuruldu-132176-6095c559bd847c4e10a1946fac7724cc.jpegadude-gida-hijyen-timi-kuruldu-132176-c9a83d353a9c170530e2691bd56ec4af.jpegadude-gida-hijyen-timi-kuruldu-132176-f1f627808a8d4478a58022093694361a.jpeg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.