ADÜ'lü öğrenciler Gazze için tek yürek oldu

ADÜ'lü öğrenciler Gazze için tek yürek oldu
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nde (ADÜ) 9 öğrenci topluluğu, İsrail’in Gazze’de sürdürdüğü katliam ve soykırıma 'dur' demek amacıyla eylem yaptı. Üniversite öğrencilerinin yürüyüş ve oturma eyleminde, Gazze’de 200 günde 15 bin çocuğun öldürüldüğüne dikkat çekildi. Öldürülen çocukların fotoğrafları çocuk ayakkabıları ile sergilenirken, katliamın boyutuna işaret edildi.

ADÜ'de 9 öğrenci topluluğunun öncülüğünde üniversite öğrencileri, İsrail’in Gazze’deki zulmüne dikkat çekmek amacıyla eyleme imza attı. “Filistin için Buluşuyoruz, Gazze Nöbeti” adı altında düzenlenen eylem kapsamında öğrenciler, Mühendislik Fakültesi önünde toplandı. Öğrenciler, ellerindeki pankartlarla yemekhane binası önüne kadar sloganlar atarak yürürken, grup adına açıklamayı üniversite öğrencisi Esra Abdurrahmanoğlu yaptı.

aw195259-06.jpg

"SOYKIRIM YAŞANMAKTADIR"

“Gazze'de yaşanan katliama karşı boykot çağrılarımıza ve yardım faaliyetlerimize devam edeceğiz. Gazze halkının çığlığına ses veren herkesin yanında olmaya devam edeceğiz” diyen Abdurrahmanoğlu, “209 gündür çocuk, kadın, erkek, genç, yaşlı, engelli ayırt etmeksizin 35 bin kişinin İsrail barbarlığı tarafından katledildiği, binlerce kişinin evinden, yurdundan göçe sürüklendiği, kundaktaki bebeklerin bombardımanlar sonucu enkaz altında can verdiği bir soykırım yaşanmaktadır.

aw195259-07.jpg

İnsanlığın yaşadığı acıyı, canı yananın rengine, diline ve dinine göre tasnif etmeyi, kınamayı ve lanetlemeyi kendisine paye bilen iki yüzlü egemen güçler ile uluslararası örgütler ise vahşeti yaşatan İsrail olunca bir kez daha sessiz kalmayı, katledilen bebeklerin görüntülerine karşı gözlerini kapatmayı, masum kadınların feryatlarına karşı kulaklarını tıkamayı tercih etmişlerdir" ifadelerini kullandı.

aw195259-05.jpg

"ARA VERMEKSİZİN DEVAM EDECEĞİZ"

Abdurrahmanoğlu, şunları kaydetti: "Egemen güçlere ve uluslararası örgütlere elindeki siyasi, askeri ve ekonomik gücü kullanarak sessizlik baskısı yapan sözde İsrail devleti, artık mızrağın çuvala sığmadığının farkına varmalıdır. Bizler de vicdan sahibi her bir genç gibi, gençlik kolları olarak Gazze’de yaşanan katliama karşı on binlerce gencin katılımı ile ilk günden bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz 'Say Stop' eylemlerimize, boykot çağrılarımıza ve yardım faaliyetlerimize ara vermeksizin devam edeceğimizi ve Gazze halkının çığlığına ses veren herkesin farklılıklarına bakmaksızın yanında olacağımızı bildiriyoruz."

aw195259-03.jpg

İNGİLİZCE AÇIKLAMA YAPILDI

ADÜ'deki eylemde İngilizce açıklama da yapıldı. Oturma eylemi gerçekleştiren öğrenciler, fotoğraflarla Gazze’de 200 günde 15 bin çocuğun öldürüldüğüne dikkat çekti. Öldürülen çocukların fotoğrafları çocuk ayakkabıları ile sergilenirken, katliamın boyutuna işaret edildi.

aw195259-04.jpg

aw195259-01.jpg

aw195259-02.jpg

Kaynak:İhlas Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.