(KADİR CEYHAN) Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 2018 yılının ödüllerinin düzenleneceği AGC basın ödüllerine başvurular 22 Mayıs tarihinden itibaren başladı. 22 Haziran'a kadar devam edecek başvuruların sonucunda jüri tarafından belirlenecek ödüller, 27 Temmuz'da Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde düzenlenecek olan tören ile sahiplerine kavuşacak.
Konuyla ilgili basın açıklamasında bulun AGC Başkanı Semra Şener, 2018 yılının en iyi haberi, haber fotosu, spor haberi, spor fotoğrafı, araştırma- inceleme haberi, röportajı, görüntülü haberi, haber sitesi, radyo programı, televizyon programı ve özel AGC ödüllerinin de yer aldığı AGC özel ödülü ve AGC teşvik ödülü olmak üzere bu yıl toplam 14 kategoride ödül verileceğini söyledi.
BAŞVURULAR NASIL OLACAK?
Ödüllere başvuru yapacak adayların her kategoriye başvuruda bulunabileceğini dile getire Şener, her kategoriden yalnızca 1 eser ile başvuru yapabileceklerini sözlerine ekledi. Başvurular için dilekçe göndermeleri gerektiğini söyleyen Şener, Aydın’dan başvuracakların Aydın Gazeteciler Cemiyeti'ne, Söke’den başvuracakların Söke Şube Başkanı Ali Esmer’e, Nazilli’den başvuracakların Nazilli Şube Başkanı Metin Özgen’e, Didim’den başvuracakların Didim temsilcisi Ergun Korkmaz’a, Kuşadası’ndan başvuracakların Kuşadası temsilcisi Mehmet Öztürk’e başvurularını yapabilirler” dedi.
Yarışmaya herkesin katılabileceğini dile getiren Şener, yalnızca AGC üyesi kişiler değil tüm meslektaşlarının ödüllere başvuruda bulunabileceğini aktardı.
Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yapılacak olan törende jürinin 6’sı iletişim fakültesi akademisyeni, 6 duayen gazeteci ve Aydın Gazeteciler Cemiyeti başkanından oluşacak.
Şener, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’in kamu kurum ve kuruluşlarının mal, hizmet ve yapım onarım ihalelerine ilişkin yayınladığı genelge nedeniyle Köşger’e teşekkür etti. Şener, kamuda doğrudan alımla değil gazetelerde resmi ilan yayınlanarak yapılmasının hem daha şeffaf olacağı hem kamu zararının önlenebileceğini söyledi.

Kaynak: Haber Merkezi