AK Parti Didim’de istifa! AK Parti Didim’de istifa!

AK Parti Aydın, bugün Aydın İl Kültür Merkezi’nde Genişletilmiş İl Danışma Kurulu Toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıya AK Parti’nin Aydın’daki kurmayları başta olmak üzere çok sayıda partili katılım sağladı. Toplantıda söz alan AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Whatsapp Image 2024 07 09 At 00.06.23

“Kolay olmadı ama bugünlere geldik”

Savaş, “Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bugün süremiz kısıtlı. Ekonomi ile ilgili konuşalım. Biraz önce koordinatör vekilimiz de söyledi. Bugünlere teşkilatlarımız sayesinde geldik. Benim hep söylediğim bir konu var; teşkilat güçlü ise parti güçlü ise, parti güçlü ise hükümet güçlü, hükümet güçlü ise Türkiye güçlü. 22 yıldan bu yana, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, AK Parti ile bugünlere geldik. Sizlerle beraber geldik. Sizlerin özverili, gayretli, gece-gündüz demeden çalışmalarınız sayesinde geldik. Kolay olmadı ama bugünlere geldik. Önümüzdeki ay da partimizin ve davamızın 23. yılını kutlayacağız. Ne mutlu bize, böyle bir davanın, böyle bir teşkilatın mensubu olmaktan dolayı onur ve gurur duyuyorum” dedi.

Savaş’ın konuşmasının devamında dikkat çeken satır başlıkları ise şu şekilde:

“Önümüze bakacağız”

: “1 yıl içerisinde biri genel, biri de yerel olmak üzere 2 seçim yaşadık. 2023 Mayıs ayındaki seçimlerde aziz milletimiz tercihini Cumhur İttifakı’ndan yana kullandı. 31 Mart’ta yapılan seçimlerde de hem ülke genelinde hem de Aydın’da istediğimiz, arzu ettiğimiz sonucu elde edemedik. Artık seçimler geride kaldı. Bunun muhasebesini yapılacağını Sayın Cumhurbaşkanımız da birçok kez ifade etti, teşkilatlarımız da ifade etti. Artık önümüze bakacağız”

“Eser ve hizmet siyasetimize devam edeceğiz”

: “Önümüzde seçimsiz bir 4 yıllık dönem var. Eser ve hizmet siyasetimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. 22 yıldan bu yana yaptığımız eser ve hizmet siyasetimizi önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz”

“Önceliğimiz enflasyonla mücadele”

: “Tabi eser ve hizmet siyasetimize devam edeceğiz ama önümüzdeki dönem önceliğimiz enflasyonla mücadele. Hayat pahalılığı ile mücadele. Bizim için önümüzdeki dönem olmazsa olmaz, mücadelemiz enflasyonla mücadele olacak. Enflasyonla mücadelede kararlıyız. Plan ve programın uygulanması noktasında siyasi irade ve kararlılık hem hükümetimizde hem Sayın Cumhurbaşkanımızın birçok defa ifadesi, izlemiş ve duymuşsunuzdur. Sayın Bakanımızın da bu yöndeki ifadeleri mevcuttur. Evet, hep söylüyoruz. Enflasyon adaletsiz bir vergidir. Enflasyon dar ve sabit gelirliler üzerinde bir yüktür. Enflasyonla mücadele bizim için olmazsa olmaz. Önümüzdeki dönem enflasyonla mücadelede var gücümüzle mücadeleye devam edeceğiz”

“2026’nın sonunda tek haneli rakamları göreceğiz”

: “OIumlu sonuçları almaya başladık. Bu yılın sonunda da hedeflerin tutturulacağına inancım tam. Oranlarda da düşüşler önümüzdeki 3 ayda, ilk çeyrekte önemli oranda düşüşleri göreceğiz. Önümüzdeki yılda da 20’lerin altında enflasyon rakamını göreceğiz. 2026’nın sonunda da tek haneli rakamları göreceğiz. Bunu biz geçmişte yaptık mı arkadaşlar? Yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tek haneli rakamları bu ülke gördü, önümüzdeki dönemde de görecek inşallah”

Whatsapp Image 2024 07 09 At 00.06.24

“Dünyanın son 5-6 yıldan bu yana çok önemli sınavlardan geçtiğini görüyoruz”

: “Enflasyon neden bu rakamlara geldi diye bakacak olursak bunun sebeplerini konuşabiliriz. Ben çok daha fazla uzatmadan şöyle bir geriye dönüp baktığımızda küresel ekonominin, dünyanın son 5-6 yıldan bu yana çok önemli sınavlardan geçtiğini görüyoruz. Bunlardan bir tanesi pandemi arkadaşlar. Pandemiyi hepimiz yaşadık. Tüm dünya içine kapandı. Üretim durdu, fabrikalar kapandı. Tedarik zincirleri bozulma oldu ve bunun etkilerini hepimiz yaşadık. Ama o dönemde Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinin gücü ile o pandemi salgınını ucuz atlattık. Gelişmiş ülkeler bile sınıfta kaldı. O ekonomik anlamda güçlü olan ülkeler bile sınıfta kaldı. Fransa, İngiltere birçok dünyanın gelişmiş ülkesi sınıfta kaldı. Onlar ile aramızdaki fark neydi biliyor musunuz arkadaşlar? Onlar ile aramızdaki fark, bizde lider Recep Tayyip Erdoğan vardı. Esnafımız, çiftçimiz üretime devam etti. Ayni ve nakdi yardımlarla destek olmaya devam ettik”

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

: “2011 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız 2023 hedeflerinden bahsederken şunu söylemişti, 2023’te yılda 500 milyar dolar ihracat, 2 trilyon dolar gayri safi milli hasıla, kişi başına da 25 bin dolar gelir edeceğimizi ifade etmiş. Bunu yapabilir miydik? Yapabilirdik ama sürekli bir operasyon çekildi arkadaşlar” ifadelerini kullanan Savaş, “Ülke üzerine sürekli operasyon çekildi. Hatırlayın, MİT krizi ile başlayan, gezi olaylarıyla devam eden ardından da 17-25, ardından terör olayları, ardından 15 Temmuz ile birlikte sürekli kesintiye uğradık”

Muhabir: Mustafa Akgün